تاثیر ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کرونا

به گزارش آوای وحش، محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران توصیه می نمایند افراد برای افزایش سیستم ایمنی بدن از مولتی ویتامین ها در مبارزه با بیماری کووید- 19 استفاده نمایند. مصرف ویتامین ها باید منطقی باشد، زیرا مصرف زیاد بعضی ویتامین ها با عوارضی همراه است. مصرف میوه ها و سبزیجات تازه در رژیم غذایی روزانه به عنوان منبع غنی ویتامین ها توصیه می گردد.

تاثیر ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کرونا

آغاز اپیدمی ویروس کرونا در سراسر جهان تمام متخصصین و محققین را برای درمان این ویروس جدید به تکاپو وا داشت، از جمله توجهات به سمت نقش مکمل ها و ویتامین ها برای پیشگیری و افزایش سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری کووید-19 معطوف شد.

پژوهشگران دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با آنالیز شواهد موجود به این پرسش پاسخ دادند که آیا مصرف مولتی ویتامین یا تزریق نوروبیون برای ضعف و عوارض بعد از درمان کرونا توصیه می گردد؟

ویتامین C: به نظر می رسد مصرف ویتامین C. توسط بیماران دارای بیماری های شدید و بحرانی مفید باشد. این ویتامین دارای اثر ضد التهابی است و موجب افزایش ایمنی سلولی و یکپارچگی عروقی می گردد. مطالعات نشان داده اند که ویتامین C. در درمان بیماران مبتلا به ذات الریه که حالت شدید بیماری کووید-19 را تجربه می نمایند، اثرات مفیدی دارد. توصیه می گردد این بیماران روزانه ویتامین C. را به صورت مکمل و یا در رژیم غذایی مصرف نمایند. اما برای حالتی که بیماری شدید نیست محققین دلیل کافی برای مصرف ویتامین C. پیدا ننموده اند.

ویتامین D: یافته های جدید تأثیر مکمل های ویتامین D. را در یاری به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کووید-19 تأیید نموده است. به این معنی که ویتامین D. به شدت روی پاسخ به عفونت تأثیر می گذارد.

ویتامین B12: کمبود این ویتامین موجب کم خونی، احساس ضعف، افسردگی، زخم دهان و زبان، اختلالات روحی، کاهش حافظه، کاهش وزن، اختلال در راه رفتن و بوی بد دهان می گردد. بیماران مبتلا به کووید-19 که کم خونی و بیماری های التهابی روده دارند باید حتما ویتامین B12 را به صورت تزریقی یا خوراکی مصرف نمایند، اما با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل ازدحام و تراکم احتمالی جمعیت در مراکز ارائه خدمات، توصیه محققین به مصرف نوع خوراکی است.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی و آموزش همگانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران که به آنالیز مستندات، شواهد و پاسخ های علمی در خصوص ویروس کرونا می پردازد؛ توصیه می گردد افراد از مولتی ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری کووید- 19 استفاده نمایند. نکته مهم این است که مصرف ویتامین ها باید منطقی باشد. زیرا مصرف زیاد بعضی ویتامین ها با عوارضی همراه است. مصرف میوه ها و سبزیجات تازه در رژیم غذایی روزانه به عنوان منبع غنی ویتامین ها توصیه می گردد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 547

به "تاثیر ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید