تیراندازی در دادگاه سیبری دو کشته و زخمی برجای گذاشت

به گزارش آوای وحش، یک عامل مسلح داخل سالن یک دادگاه کیفری در سیبری روسیه آغاز به تیراندازی کرد و یک نفر را کشت و یک نفر دیگر را نیز به شدت زخمی کرد.

تیراندازی در دادگاه سیبری دو کشته و زخمی برجای گذاشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک فرد مسلح داخل سالن یک دادگاه کیفری در شهر نووکوزنتسک واقع در جنوب غربی سیبری روسیه آغاز به تیراندازی کرد که در نتیجه آن یک نفر جان خود را از دست داد و یک زن نیز به شدت زخمی شد.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، یکی از نیروهای امنیتی شهر نووکوزنتسک به خبرگزاری روسی تاس گفت که حادثه تیراندازی در سالن دادگاه صبح امروز (پنجشنبه) ساعت 09:20 به وقت محلی (05:55 صبح پنجشنبه به وقت تهران) به وقوع پیوست.

طبق این گزارش، عامل مسلح در همان سالن دادگاه بازداشت و به حبس منتقل شد. یکی از کارکنان دادگاه که در پی ضربه ناشی از شلیک گلوله زخمی شده بود، جان خود را در راستا انتقال به بیمارستان از دست داد.

یک وکیل خانم نیز از ناحیه پا و صورت به شدت زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده است و پزشکان شرایط جسمانی وی را وخیم اعلام نموده اند.

طبق گزارش راشاتودی، اطلاعات متناقضی در مورد هویت عامل مسلح این حادثه وجود دارد و بعضی گزارش های تأیید نشده حاکی از آن است که عامل حمله احتمالاً فرد متهم بوده که در میانه جلسه دادگاه، سالن را ترک می نماید و با اسلحه ای که در خودرویش بوده به دادگاه بازمی گردد.

یکی از نیروهای امنیتی به تاس گفت، وقتی عامل حمله مجدداً وارد ساختمان دادگاه می گردد، به یک سلاح مرگبار مجهز بوده است و زمانیکه یکی از کارکنان دادگاه کوشش می نماید، این فرد را متوقف کند، مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و جانش را از دست می دهد. عامل مسلح سپس وارد سالن دادگاه شده و به یک فرد دیگر که ظاهراً وکیل مدافع بوده تیراندازی می نماید.

با اینحال، یک منفع دیگر که در جریان تحقیقات این پرونده قرار داشته به خبرگزاری روسی اینترفکس می گوید که عامل تیراندازی در حقیقت قربانی یک پرونده جنایی بوده است.

این منبع اینگونه گفت: تحقیقات اولیه نشان می داد که عامل مسلح، یکی از قربانیان در یک پرونده جنایی است که دادگاه برایش جلسه استماع برگزار نموده بود و زنی که در این حادثه زخمی شده بود نیز شاهد ماجرا بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 52

به "تیراندازی در دادگاه سیبری دو کشته و زخمی برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی در دادگاه سیبری دو کشته و زخمی برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید