جنجال در مجمع فوق العاده و رای به یک ابقا پرحاشیه در فوتبال استان سمنان

به گزارش آوای وحش، خبرنگاران/سمنان مجمع فوق العاده هیات فوتبال استان سمنان با حضور اعضای این مجمع با حضور عبدالکاظم طالقانی رییس کمیته امور استان های فدراسیون فوتبال و محمدرضا کاشانی نماینده وزارت ورزش و جوانان در سمنان برگزار و اعضای مجمع فوق العاده رای به ادامه فعالیت رئیس هیات فوتبال این استان دادند.

جنجال در مجمع فوق العاده و رای به یک ابقا پرحاشیه در فوتبال استان سمنان

با رای مجمع هیات فوتبال استان، این هیات که مدتی است خبرساز شده و در کانون توجه بسیاری از فعالان رسانه ای و اهالی فوتبال واقع شده است همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد شد.

در این مجمع فوق العاده با رای اعضا، علی رضاعلی رییس هیات فوتبال استان سمنان با 13 رای موافق و 7 رای مخالف همچنان سکاندار ورزش فوتبال استان خواهد بود.

به گزارش آوای وحش با وجود اینکه این مجمع با درخواست اعضا و با هدف برکناری رییس فعلی هیات فوتبال استان سمنان برگزار گردید، رضاعلی توانست بار دیگر اعتماد اعضای مجمع را جلب و در صندلی خود ابقا شد.

برگزاری این مجمع با حواشی بسیار زیادی همراه بود، در ابتدای مجمع ، بستن درب سالن به روی آوای وحش رسانه های استان علی رغم دعوت رسمی از اصحاب رسانه خبرساز شد و در خاتمه رای گیری، درگیری های کلامی و اعتراضات بعضی از فعالان این ورزش پرمخاطب و همچنین ارائه بعضی اسناد در ارتباط با غیرقانونی بودن این انتخاب و اعتراض ها به تغییر رای بعضی از اعضای مجمع خبرساز شد.

راه بر معترضین بسته نیست

عبدالکاظم طالقانی رییس کمیته امور استان های فدراسیون فوتبال در خاتمه با حضور در جمع آوای وحش ورزشی نویس به بعضی پرسش های آنان پاسخ گفت و وعده داد که چنانچه نقض قانونی انجام شده باشد مراتب را از مجاری قانونی پیگیری کند.

رییس کمیته امور استان های فدراسیون فوتبال همچنین گفت: هنوز فرصت اعتراض برای معترضان احتمالی وجود دارد و هرکس اعتراضی دارد می تواند آن را به وسیله قانونی پیگیری کند.

طالقانی با اشاره به نزدیک بودن خاتمه این دوره هیات فوتبال توضیح داد: با توجه به اینکه بزودی فراخوان نام نویسسی از کاندیداهای ریاست هیات فوتبال استان اعلان می گرددبهتر است که کسانی که می توانند منشا خدماتی به فوتبال استان شوند وارد میدان شوند.

وی یادآوری کرد: مجمع فوق العاده و رای گیری امروز به صورت قانونی برگزار گردیده و هر کس نیز که اعتراضی به فرایند آن دارد باید به وسیله راه های پیش بینی شده در قانون اقدام کند.

وی با اذعان به اینکه راه اعتراض هنوز باز است افزود: اعضای مجمع در زمان معین شده می توانند اعتراض خود را اعلام و پیگیری نمایند.

طالقانی با بیان اینکه براساس اساسنامه دو پنجم اعضای مجمع می توانند درخواست برگزاری مجمع فوق العاده نمایند گفت: البته در قانون استیضاح رئیس هیات فوتبال نیز پیش بینی شده اما رای لازم برای آن رای یک سوم مجمع است که در مورد درخواست مجمع استان سمنان صدق نمی کند.

رییس کمیته امور استان های فدراسیون فوتبال در پاسخ به پرسش یکی از آوای وحش که مدعی بود رییس کمیته امور استان های فدراسیون با هدف تاثیر بر آراء با امضا نمایندگان درخواست تماس حاصل نموده افزود: بنده تنها با چند نفر از امضا نمایندگان تماس گرفتم که آنهم براساس وظایف قانونی خود و با هدف تایید صحت امضاءها بوده است.

وی با بیان اینکه اگر در مورد فرد منتخب مشکل قضایی وجود داشته باشد معترضان می توانند آن را به کمیته اخلاق فدراسیون بدهند افزود: هرگونه بحثی در این ارتباط در صلاحیت کمیته تخصصی اخلاق است و مطمئنا چنانکه مسئله ای وجود داشته باشد حتما پیگیری می گردد.

این مقام مسوول در پاسخ به پرسشی در مورد مشکل رئیس فعلی هیات فوتبال استان و عدم اعطای دسته چک به وی از سوی بانک ها گفت: برای این مشکل یک راه قانونی وجود دارد و چک می تواند به نام نایب ریس و یا فرد دیگری که معرفی می گردد صادر گردد. فدراسیون پیگیر این مشکل است و در آینده برطرف می گردد.

طالقانی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد منع باشگاه داری روسای هیات های فوتبال استان ها گفت: چنین منعی وجود دارد . البته در بعضی استانها برای اینکه سهمیه استان ها در لیگ های مختلف نسوزد راه های قانونی برای آن پیش بینی شده است. البته رئیس هیات فوتبال استان سمنان نیز مشمول این قانون است و از نظرز قانونی نمی تواند همزمان با ریاست هیات باشگاه داری کند.

من به دنبال منافع فوتبال ام

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه اختلافات بوجودآمده در هیات فوتبال این استان محدود به دوره مدیریت وی نیست گفت: این مشکل در دوره دو مدیرکل پیشین نیز وجود داشته و از همین رو من در بدو ورود از رضاعلی رئیس هیات فوتبال خواستم با مصاحبه با معترضان به بازگشت آرامش به فوتبال استان یاری کند.

مجتبی جانعلی با بیان اینکه رئیس هیات فوتبال استان متاسفانه به این توصیه توجهی نکرد افزود: برای رشد و اعتلای فوتبال در استان بیش از هر چیز به آرامش احتیاج است.

وی با بیان اینکه من به عنوان مدیرکل ورزش استان به دنبال منافع فوتبال هستم نه افراد اعلام کرد: سوابق مدیریتی من در اداره کل ورزش تهران، پرسپولیس و...نشان می دهد که به دنبال کارهای کارشناسی و احترام به پیشکسوتان و کارشناسان بودم.

هیات فوتبال فاقد دسته چک است!

جانعلی در پاسخ به بعضی انتقادها در مورد عدم یاری به فوتبال با تایید فاقد دسته چک بودن هیات فوتبال این استان به دلیل بعضی مسائل رئیس هیات توضیح داد: وقتی که یک هیات فوتبال فاقد دسته چک است چگونه می توان به فوتبال یاری کرد؟!.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با انتقاد از بعضی عدم همراهی ها گفت: متاسفانه آرامش لازم بر فضای فوتبال استان حاکم نیست و تا زمانی که این آرامش نباشد اتفاق چندانی نخواهد افتاد.

وی با اشاره به تاثیر اختلاف ها بر سرنوشت فوتبال این استان ادامه داد: چرا وقتی با کوشش زیاد یک اسپانسر برای فوتبال استان میآید به گونه ای عمل می گردد که وی را فراری دهند؟!.

به گزارش آوای وحش تا برگزاری هیات فوتبال استان سمنان زمان زیادی نمانده و قرار است در آینده نزدیک فراخوان آن اعلان گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 28

به "جنجال در مجمع فوق العاده و رای به یک ابقا پرحاشیه در فوتبال استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال در مجمع فوق العاده و رای به یک ابقا پرحاشیه در فوتبال استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید