حال محیط بان خوب است ، شکارچی ضارب بازداشت شد

به گزارش آوای وحش، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن بیان اینکه حال محیط بان استان تهران که در حادثه صبح امروز مورد اصابت گلوله شکارچیان قرا گرفت، خوب است درباره جزئیات این حادثه شرح داد.

حال محیط بان خوب است ، شکارچی ضارب بازداشت شد

به گزارش خبرنگاران، سعید محمودی در مصاحبه با ایسنا در تشریح خبر مجروح شدن محیط بان استان تهران در درگیری با شکارچی غیرمجاز اظهار کرد: شکارچیان غیرمجاز حاضر در منطقه حفاظت شده ورجین دو پدر و پسر بودند که از دامداران همان منطقه بودند که به فاصله چند ساعت پس از حادثه به همت نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان آن منطقه که به سرعت در پهنه ارتفاعات به دنبال این شکارچیان رفتند، دستگیر شدند و شکارچی به شلیک به محیط بان اقرار کرد.

وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان منطقه از مخفیگاه این شکارچیان در دامداری شان در منطقه حفاظت شده ورجین گوشت شکار نیز کشف و ضبط کردند که البته مربوط به شکارهای پیشین آنان بود چراکه امروز پیروز به شکار نشدند.

محمودی جزئیات این حادثه را تشریح کرد و گفت: ساعت دو بامداد امروز محیط بان متوجه اقدام این دو نفر برای بالا رفتن از ارتفاعات به منظور شکار شد و حدود 5 صبح به محل شکارچیان در ارتفاعات رسید و در کمین آنان بود اما زمانی که شکارچیان متوجه حضور محیط بان می شوند فاصله میان آن ها بسیار کم بوده و محیط بان و سربازی که همراه او بوده از فاصله 10 متری به شکارچیان غیرمجاز ایست می دهند و شکارچیان بلافاصله آغاز به تیراندازی مستقیم با استفاده از اسلحه شکاری و گلوله چهارپاره می نمایند که به زیر شکم و پای محیط بان اصابت می نماید.

وی با اشاره به اینکه اکنون حال محیط بان مصدوم خوب است، اظهار کرد: با هماهنگی هایی که در سطح استان از مقامات استان، هلال احمر، اورژانس، سازمان حفاظت محیط زیست، نیروی انتظامی انجام شد، این محیط بان از طریق بالگرد به سرعت به بیمارستان منتقل شد و تحت یک عمل جراحی کوچک نیز نهاده شد و اکنون به بخش منتقل شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن بیان اینکه تمام محیط بانان در سطح استان تهران دوره های آموزشی بدو خدمت را گذرانده اند، گفت: تمام محیط بانان استان تهران دوره های آموزشی اعم از دوره های قانون به کارگیری سلاح، استفاده و نحوه نگهداری سلاح و مقابله با شکارچیان را گذرانده اند و این آموزش ها به صورت متداول هر سال صورت می گیرد. از این رو تمام محیط بانان استان تهران هنگام دستگیری و برخورد با متخلفان کاملا آموزش ها را رعایت و از قانون به کارگیری سلاح استفاده می نمایند.

خودداری محیط بان از شلیک مستقیم به شکارچی

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز محیط بان ما با توجه به دوره ای که دیده بود مراعات شکارچی را کرد و گرچه می توانست به شکارچی شلیک مستقیم کند و به او آسیب برساند اما با توجه به آموزش هایی که دیده بود از سلاح خود استفاده نکرد و اقدام به شناسایی شکارچی کرد.

محمودی در خاتمه صحبت های خود ضمن بیان اینکه خلع سلاح و دستگیر شکارچی نشان دهنده آموزش های خوب محیط بانان است، گفت: ضروری است از قوانین بازدارنده در ماموریت های محیط بانان در مقابله با شکارچیان استفاده گردد چراکه همین قوانین و آموزش ها باعث شد حادثه امروز به فاجعه ای عظیم تبدیل نگردد که در آن جان محیط بان یا شکارچی گرفته گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 534

به "حال محیط بان خوب است ، شکارچی ضارب بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال محیط بان خوب است ، شکارچی ضارب بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید