خبرنگاران 125 گروه مردمی و دولتی از منابع طبیعی جنوب کرمان حفاظت می کنند

به گزارش آوای وحش، جیرفت - خبرنگاران - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از نظارت 125 گروه دولتی و مردمی بر عرصه های ملی این منطقه در ایام نوروز خبر داد.

خبرنگاران 125 گروه مردمی و دولتی از منابع طبیعی جنوب کرمان حفاظت می کنند

به گزارش دریافتی روز جمعه خبرنگاران، سرهنگ خانباز امیرافضلی با بیان اینکه جنوب کرمان در زمینه حفاظت مشارکتی و به کارگیری جوامع محلی، جذب همیار طبیعت برای پیشگیری و اطفای حریق و جلوگیری از تخریب و تصرف عرصه های ملی در زمره ادارات پیشرو بوده، اضافه نمود: 90 گروه مردمی برای این امر ساماندهی شده است.

وی ادامه داد: فرماندهان انتظامی هفت شهرستان جنوبی کرمان و پلیس راه ها آمادگی خود را برای همکاری با ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری و پاسگاه های ویژه حفاظت از منابع طبیعی اعلام کرده اند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اضافه نمود: همچنین با دادستان های حوزه قضایی در راستای برخورد با افراد سودجو که ممکن است در ایام تعطیلات نوروز به ویژه روز طبیعت مبادرت به تخریب، تصرف و قاچاق گیاهان دارویی، چوب آلات جنگلی کنند، هماهنگی های لازم به عمل آمده است.

وی گفت: صیانت از منابع طبیعی تنها با مشارکت مردم و جوامع محلی امکان پذیر است.

سرهنگ امیرافضلی گفت: مردم هر گونه اقدام غیر قانونی نسبت به منابع طبیعی همچون تخریب و تصرف، قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی، قطع درختان و حریق را از طریق سامانه ارتباطی 1504 کد امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

483 هزار هکتار جنگل در جنوب کرمان وجود دارد و 99 درصد جنگل های دست کاشت این مناطق دارای سبزینگی است.

جنوب استان کرمان از شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 194

به "خبرنگاران 125 گروه مردمی و دولتی از منابع طبیعی جنوب کرمان حفاظت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 125 گروه مردمی و دولتی از منابع طبیعی جنوب کرمان حفاظت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید