درخت انجیر معابد 500 ساله کیش از بین رفت!

به گزارش آوای وحش، معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در واکنش به هرس غیر اصولی قدیمی ترین درخت سبز کیش که منجر به نابودی آن شده است، گفت: عاملین این اقدام به تخلفات اداری معرفی می شوند.

درخت انجیر معابد 500 ساله کیش از بین رفت!

مرتضی رمضانی گالشی در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: صبح امروز افرادی از شرکت عمران، آب و خدمات کیش بدون هماهنگی و اطلاع، اقدام به هرس غیر اصولی درخت سبز چند صد ساله کیش کردند که منجر به نابودی این اثر گردشگری شده است.

وی با بیان اینکه این درخت سبز یک مقصد گردشگری محسوب می شد، اضافه نمود: سازمان منطقه آزاد در کوشش برای حفظ این اثر گردشگری بود که مکاتبات آن نیز وجود دارد.

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش با تاکید بر عاملین نابودی این اثر گردشگری به تخلفات اداری معرفی خواهند شد، اعلام کرد: سازمان منطقه آزاد کیش در پی حفظ این اثر گردشگری با مواد نگهدارنده خاصی بود که متاسفانه عده ای بدون هرگونه هماهنگی و مشورت اقدام به نابودی آن کردند.

وی با اشاره به پیگیری های سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش برای حفظ این درخت کهن، ادامه داد: طبق مکاتبات، سازمان تاکید داشته که حفاظت از این اثر گردشگری در قالب مشاور صورت بگیرد که متاسفانه به علت نگاه فضای سبزی به میراث، سبب نابودی آن شدند.

درخت سبز کیش قدمتی بیش از 500 سال داشت و یک مقصد گردشگری در جزیره کیش محسوب می شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1402 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1563

به "درخت انجیر معابد 500 ساله کیش از بین رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخت انجیر معابد 500 ساله کیش از بین رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید