ردیابی والدین با دستیار گوگل

به گزارش آوای وحش، گوگل می گوید این قابلیت علاوه بر بلندگو ها و نمایشگر های هوشمند، در دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید و iOS نیز در دسترس خواهد بود.

ردیابی والدین با دستیار گوگل

دستیار گوگل اکنون این امکان را برای فرزندان خانواده فراهم کرده است که جای والدین خود را بیرون از خانه بیابند و بفهمند که چقدر از خانه دور هستند و چه زمانی به خانه می رسند. امروزه نمایشگر های هوشمند که نقش دستیاران ما انسان ها را بازی می کنند، بیش از پیش مورد استفاده بزرگسالان و بچه ها قرار می گیرند و دستیار گوگل (Google Assistant) نیز قدم مهمی در این راه برداشته است.

شرکت گوگل در یکی از آخرین به روزرسانی های مهم خود در سال 2020، خانواده ها را با مجموعه ای از ویژگی های جدید برای نمایشگر ها و بلندگو های هوشمند روبرو کرده است.

برای شروع، گوگل یک ویژگی جدید موسوم به Family Notes اضافه کرده است که به خانواده ها اجازه می دهد تا یادداشت های مهم دیجیتالی خود را در Nest Hub و سایر نمایشگر های هوشمند ثبت کنند. همچنین می توان از آن ها برای گذاشتن پیام و پیگیری موارد کاری مشترک استفاده کرد.

گوگل همچنین با جلوه های صوتی جدید و زنگ های پیشنهادی، ویژگی Assistants Family Bell را بهبود بخشیده است.

اما بزرگترین و بحث برانگیزترین مورد، یک ویژگی جدید است که به فرزندان خانواده اجازه می دهد از دستیار هوشمند در مورد محلی که والدینشان حضور دارند، سوال کنند. همچنین به شرطی که فرزندان، بیش از 13 سال سن داشته باشند، می توانند با کمک گوگل مپس و Life 360 مکان کل خانواده را جویا شوند.

گوگل می گوید این قابلیت علاوه بر بلندگو ها و نمایشگر های هوشمند، در دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید و iOS نیز در دسترس خواهد بود.

گوگل برای سهولت در یافتن همه این ویژگی های جدید، یک برگه خانواده (tab Family) جدید به نمایشگر های هوشمند اضافه می کند. گوگل می گوید می توان انتظار داشت که این رابط کاربری تغییر یافته اواخر امسال عرضه شود.

گوگل همچنین ابزار جدیدی را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد از تماس افراد غریبه و بازاریابان تلفنی با فرزند خود جلوگیری کنید و فقط به مخاطبان ذخیره شده اجازه ارسال پیامک و امکان تماس با آن ها را می دهد. همچنین گزینه جدیدی برای کنترل استفاده از اینترنت توسط فرزندان در نظر گرفته شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 650

به "ردیابی والدین با دستیار گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی والدین با دستیار گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید