روستایی که هیچ مردی ندارد

به گزارش آوای وحش، وقتی به این روستا بروید متوجه می شوید که کارهای روزمره بیشتر زنان این روستا، کارهایی بیشتر مردانه، سخت و طاقت فرسا است.

روستایی که هیچ مردی ندارد

روستای لیچک ارمنستان (Lichk) بنا به توصیف برخی افراد، مشهور است به روستایی که مرد ندارد. اگر به این روستا بروید می بینید که زنان این روستا، هر روز صبح هنگام طلوع خورشید از خواب بیدار می شوند، شالی دور سر خود می پیچند و مشغول امور روزانه خود می شوند. زنان این روستا در تمام زمینه های یک زندگی روستایی فعال هستند؛ دامپروری، کشاورزی، آسیاب، شخم زدن زمین و غیره. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

روستای لیچک ارمنستان

هنگام ورود به این روستا، تا چشم کار می کند زمین های کشاورزی و روستایی را خواهید دید که لابه لای آن ها خانه های کهنه و آجری وجود دارد. در این روستا شاهد سخت کوشی زنان هستید، بچه ها را در خواب عمیق می بینید و گاهی هم صدای مکالمه تلفنی زنانی با صدای خسته و البته با کمی امید و هیجان را می شنوید؛ امید به آنکه همسران این زنان به زودی برگردند. درست است! آن ها همگی همسر دارند، اما این مردان هزاران کیلومتر آن طرف تر و در کشور روسیه، در کارخانه جات و تولیدات صنعتی مشغول کارگری و تلاش نمودن هستند.

زندگی زنان در روستای لیچک ارمنستان

زنان این شهر معمولا این شرایط را به مدت 9 ماه از سال تحمل می کنند. وقتی با این زنان هم صحبت شوید، در صدای آن ها خستگی و در عین حال امید و هیجان برای بازگشت همسرانشان و جمع شدن مجدد خانواده دور هم را خواهید شنید. برخی ها هم البته نگران هستند. آن هم به دلیل سفرهای طولانی همسرانشان و نگرانی اینکه هزاران کیلومتر آن طرف تر شاید زندگی دیگری را تشکیل داده باشند! اما همچنان امیدوار، سخت کوش و با روحیه هستند.

شرایط کاری مردان این روستا

این شرایط کاری برای مردان روستای لیچک ارمنستان به دلیل اقتصاد وخیم به وجود آمده است و گویا تنها راه چرخاندن زندگی خانواده و خودشان این است که در جایی دور از خانه کاری پیدا کنند، بنابراین آنجا را به مقصد روسیه ترک می کنند و حدودا 8 الی 9 ماه معمولا این روستا از طریق زنان کنترل و اداره می گردد. صبر و قدرت زنان این روستا واقعا مورد تحسین است. بارها از این روستا و از طرف کشورهای دیگر گزارش تهیه شده است. برای خواندن مطالب بیشتر از شهرهای عجیب، مردن در این شهر ممنوع است! را بخوانید.

بازگشت مردان به خانه

زمستان ها، گویا ورق روزگار بر می گردد و زمان شادی مفرط و پایکوبی مردم روستای لیچک ارمنستان می رسد، چرا که شوهران این زنان از روسیه بر می گردند و این روستا پر از جشن های بسیار، عروسی ها، جشن های تولد و مهمانی های پرهیجان می گردد. مردم این روستا در این بازه از زمان در پوست خود نمی گنجند. اما این سه ماه هم انگار با یک چشم به هم زدن تمام می گردد، مردان بار دیگر ساک و چمدان خود را می بندند و برای کار راهی روسیه می شوند و باز هم زنان می مانند و امور بسیار زیاد فیزیکی، سخت و طاقت فرسا.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری زیباترین مکان های دیدنی دنیا را بخوانید.

منبع: خبر فوری

منبع: پیام دلتا
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1521

به "روستایی که هیچ مردی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستایی که هیچ مردی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید