قانون کاهش گردشگر در بارسلون تصویب شد

به گزارش آوای وحش، مسئولان بارسلون اسپانیا قانونی را برای کاهش و کنترل تعداد گردشگران در این شهر تصویب کردند.

قانون کاهش گردشگر در بارسلون تصویب شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزا کانادا قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش آوای وحش به نقل از گاردین، در سال 2016 میلادی شهر 1.6 میلیون نفری بارسلون در اسپانیا شاهد حضور حدود 32 میلیون گردشگر بود که این حجم گسترده از گردشگران موجب نارضایتی و خشم ساکنین اصلی شهر شد.

این قانون جدید پس از 25 سال تبلیغ بی وفقه این شهر به عنوان یک مقصد گردشگری تصویب شده است و همزمان با آن اهالی شهر بارسلون با مشارکت تشکل های محلی و چندین سازمان یکی از خیابان های این شهر را که نماد ازدحام بیش از حد گردشگران است اشغال کردند و معترضان با شعار بارسلون را به حراج نگذارید به افزایش قیمت ها در شهر و همچنین مشاغل کم درآمد در حوزه گردشگری اعتراض کردند.

این قانون که با عنوان طرح ویژه شهری برای اقامت گردشگران شناخته می گردد، در پی کاهش تخت خواب ها در هتل ها و هتل آپارتمان هاست و برای ساخت هتل های جدید نیز یک مهلت قانونی معین نموده و صدور مجوز هتل آپارتمان ها نیز به نصف کاهش خواهد یافت، با این وجود با توجه به این که بسیاری ار پروژه ها از پیش شروع به کار نموده اند، انتظار نمی رود این طرح تا سال 2019 میلادی تاثیری قابل ملاحظه در اوضاع شهر بارسلون داشته باشد.

در حال حاضر 75 هزار تخت خواب در هتل ها و 50 هزار تخت خواب نیز در هتل آپارتمان های قانونی شهر بارسلون وجود دارد و همچنین تخمین شده می گردد بیش از 50 هزار تخت خواب نیز در هتل آپارتمانهای غیرقانونی برای اسکران گردشگران در بارسلون فعالیت نمایند.

بر اساس برآورد انجمن های شهری بارسلون، هم اکنون 17 هزار ساختمان در این شهر آپارتمان های توریستی هستند که کمبود مسمن برای اهالی شهر موجب شده نرخ اجاره بهای خانه در بارسلون به بیشترین مقدار در کل کشور اسپانیا برسد.

مسئولان گردشگری بارسلون معتقدند این قانون تنها چهره توریست ها را مخدوش می نماید و جلوگیری از رشد گردشگری تنها اقتصاد ضعیف شهر را بیش از پیش تحت تاثیر قرار خواهد داد، جایی که بر اساس آمارهای سال 2014، گردشگری حدود 12 درصد از فراوری ناخالص ملی شهر (72 میلیارد یورو) را به خود اختصاص می دهد.

انجمن هتلداران شهر بارسلون اعلام نموده از مجموع 32 میلیون گردشگری که سال گذشته از شهر دیدن کردند تنها 8 میلیون نفر در هتل ها اقامت کردند و 23 میلیون نفر مسافران روزانه بودند که پول بسیار کمی در شهر خرج کردند. این قانون با کاهش شمار تخت خواب ها به تنظیم بازار گردشگری نمی انجامد و تنها مکانی که گردشگران برای اقامت انتخاب می نمایند را تغییر می دهد.

در نظرسنجی که در ماه اکتبر 2015 از اهالی شهر بارسلون انجام شد بیکاری و گردشگری دو مشکل عمده اصلی این شهر از نگاه شهروندان معرفی گردید.

منطقه Ciutat Vella به عنوان قلب قدیمی شهر و یکی از مهمترین جاذبه های مورد علاقه گردشگران در هشت سال گذشته به دلیل اجاره بهای بالا و سروصدای اذیت نماینده گردشگران، 13 هزار ساکن خود را از دست داده و مردم بارسلون به بسیاری از مناطق معروف شهر وارد نمی شوند.

شهر ونیز در ایتالیا نیز به سبب حجوم بیش از حد گردشگران با مسائل مشابهی رو به رو است و ساکنین این شهر نیز تا به امروز در چندین تجمع اعتراضی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 68

به "قانون کاهش گردشگر در بارسلون تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون کاهش گردشگر در بارسلون تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید