مقاله: برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از استان اردبیل

به گزارش آوای وحش، به گفته فلاحی در شهر اردبیل نیز در تاریخ 29 و 30 آذرماه مراسم شب یلدا با بخش های مختلفی از جمله موسیقی، شاهنامه و حافظ خوانی و برگزاری مسابقه تزئین هندوانه شب یلدا در خانه صادقی و حمام تاریخی و سفره خانه شاه عباس برگزار می شود.

مقاله: برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از استان اردبیل

او اضافه کرد: در شهرستان خلخال این مراسم در تاریخ 28 آذرماه در روستای کرندق با برپایی سفره شب یلدا، اجرای موسیقی، معرفی لباس های سنتی، قطه گویی و معرفی غذاهای سنتی همراه است.

او همچنین به برگزاری مراسم شب یلدا در تاریخ 30 آذرماه در شهر سرعین همراه با اجرای موسیقی و شاهنامه خوانی اشاره کرد و اضافه کرد: در 29 آذر ماه در مجتمع فرهنگی هنری امام علی (ع) بیله سوار نیز مراسمی با بخش های مختلف از اجمله اجرای موسیقی، شعرخوانی، قصه گویی برای بچه ها، مسابقه نقاشی، مسابقه تزئین هندوانه، برپایی کرسی و سفره شب یلدا، بیاتی خوانی، تجلیل از مادربزرگ بیله سوار، حافظ خوانی، نمایش بچه هاه و مسابقه لباس سنتی بچه ها برگزار می شود.

فلاحی ادامه داد: در شهرستان کوثر و نیر نیز در تاریخ 29 آذرماه برنامه های شاد از جمله برپایی سفره شب یلدا، قصه گویی، پخت غذاهای سنتی و زمستانی، اجرای بازی های بومی محلی، نمایش بافته های داری و اجرای سرود بچه ها در نظر گرفته شده است.

منبع مقاله: برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از استان اردبیل

انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1201

به "مقاله: برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید