وزارت خارجه از طرح صلح یمن استقبال کرد

به گزارش آوای وحش، موسوی با اشاره به ابتکار صلح دبیرکل سازمان ملل متحد: از هر ابتکاری که توقف جنگ و برطرف محاصره مردم یمن را به همراه داشته باشد استقبال می کنیم / یمن در معرض بزرگترین فاجعه انسانی قرار داد.

وزارت خارجه از طرح صلح یمن استقبال کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل متحد برای برقراری آتش بس در جنگ ها در همه مناطق دنیا از جمله یمن برای آمادگی بیشتر در مقابله با پیامدهای گسترش کرونا، گفت: یمن در نتیجه جنگی ویرانگر در معرض عظیم ترین فاجعه انسانی قرار گرفته است. تجاوز نظامی نیروهای خارجی و محاصره ظالمانه هوایی، دریایی و زمینی یمن در پنج سال گذشته راه های یاری رسانی به مردم مظلوم این کشور را مسدود نموده و اکنون گسترش بیماری کرونا در نبود حداقل امکانات و وخامت شرایط انسانی در این کشور نگرانی ها را مضاعف نموده است.

موسوی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال و حمایت از پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید می نماید همچون گذشته از هر ابتکاری که توقف جنگ و برطرف محاصره یمن را به همراه داشته باشد استقبال می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد پیشنهاد دبیرکل برای توقف جنگ و با توجه به استقبال دولت نجات ملی یمن در صورتی که با اقدامات عملی ائتلاف در این زمینه و برطرف محاصره این کشور همراه باشد می تواند اقدام مهمی برای جلوگیری از مرگ هزاران انسان بی گناه و گامی اساسی برای گشودن دریچه ای برای برقراری صلح و ثبات باشد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 209

به "وزارت خارجه از طرح صلح یمن استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه از طرح صلح یمن استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید