کشف تَرک های مرموز در جهان

به گزارش آوای وحش، اخترفیزیکدانان گفتند که آن ها ترک های مرموزی را کشف کرده اند که جهان را فرا می گیرد. دانشمندان آن ها را بقایای زمان می نامند و اعتقاد دارند که آن ها پس از بیگ بنگ ظاهر شدند.

کشف تَرک های مرموز در جهان

ستاره شناسان ترک های مرموزی را در جهان کشف کردند. LiveScience با اشاره به کاوش های نوین منتشر شده در زمینه ستاره شناسی می نویسد: اخترفیزیکدانان گفتند که آن ها ترک های مرموزی را کشف کرده اند که جهان را فرا می گیرد. دانشمندان آن ها را بقایای زمان می نامند و اعتقاد دارند که آن ها پس از بیگ بنگ ظاهر شدند.

به گفته اخترفیزیکدانان، ترک ها بر این اساس بوجود آمدند که جهان پس از انفجار خنک شد و به چیزی که امروزه می شناسیم شبیه شد. دانشمندان این خنک شدن را تغییر فاز می نامند. در برخی جا ها زودتر شروع شده است و در برخی دیگر دیرتر. در نتیجه، حبابهای خنک شونده ماده شکل گرفت و بیشتر و بیشتر در فضا های وسیع گسترش یافت تا اینکه با حبابهای مشابه دیگری برخورد کردند.

دانشمندان بر این باورند که شرایط قدیمی جهان - با انرژی زیاد از انفجار بزرگ - می توانسته در مرز های بین این حباب های خنک شونده وجود داشته باشد؛ و در اینجا جالب ترین قسمت این قضیه شروع می شود - در مکان هایی که مناطق (حبابهای) خنک شونده با هم برخورد می کردند، ترک هایی در بافت فضا-زمان ظاهر می شدند. به گفته برخی دانشمندان، این ها همان رشته های کیهانی در پرتو های تابشی هستند.

بیشتر جامعه علمی آن ها را از این طریق می شناسند. این رشته ها کیهانی پیش از این کشف شده بودند، اما ماهیت و دلایل پیدایش آن ها کاملاً درک نشده بود. اکنون چیستی آن ها روشن شده است.

در مطالعه منتشر شده، دانشمندان در مورد روش جدید برای یافتن رشته های کیهانی صحبت می کنند که مبتنی بر تغییر سرعت گسترش جهان است. این روش با اندازه گیری سرعت حرکت و جدایش اتم های هیدروژن از زمین به همه مناطق از فضای دور متکی است. این فیزیکدان تأکید کرد که کشف آن ها کشف قرن خواهد بود، زیرا ثابت می کند که فیزیک بزرگتر و پیچیده تر از مدل استاندارد آن است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 111

به "کشف تَرک های مرموز در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تَرک های مرموز در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید