اخبار اقتصادی

پویا سرایی: مخاطبان غیرمتخصص ارکستر ها را فراموش کردیم

یکی از نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی کشورمان در تشریح عملکرد ارکستر های دولتی طی سال های اخیر به طرح نکات مهمی در حوزه مدیریت و نحوه برنامه ریزی آن ها پرداخت.

17 اردیبهشت 1400

توافق ایران و چین؛ چالش جدید آمریکا در حفظ هژمونی منطقه ای و دنیا

خبرنگاران، گروه بین الملل: موضوع قرارداد همکاری استراتژیک میان ایران و چین را شاید بتوان به عنوان یکی از ضربات عظیم امسال میلادی علیه هژمونی و هیمنه آمریکا قلمداد کرد. از سوی دیگر این قرارداد درست در اوایل دوره دولت تازه کار جو بایدن به امضا رسید که در...

16 اردیبهشت 1400

ویزای آمریکا: تورم آمریکا در اوج دو سال اخیر

برای اولین بار از سال 2018 نرخ تورم آمریکا از دو درصد عبور کرد.

15 اردیبهشت 1400

جولان کرونا در بیمارستان ها تا دو ماه آینده

تهران (پانا) - متخصص بیماری های عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، واکسیناسیون عمومی و اعمال محدودیت های کرونایی را رمز پیروزی دربرابر کرونا دانست و گفت: کشورهایی که همزمان در چند جبهه برای مبارزه با کرونا عمل می نمایند می توانند در مبارزه با این بیماری...

11 اردیبهشت 1400

نخستین واکنش بایدن به امضای توافق 25 ساله ایران و چین

خبرنگاران : جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه به وقت محلی در واکنش به امضای توافق 25 ساله ایران و چین گفت، که مدتهاست درباره مشارکت ایران و چین نگران بوده ام..

10 اردیبهشت 1400

سخنگوی وزارت خارجه: روابط راهبردی با چین، اصالت و اهمیت ویژه ای برای ایران دارد

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود برای ایران روابط راهبردی با چین از اصالت و اهمیت ویژه ای برخوردار است، کما اینکه برای چین نیز توسعه روابط با ایران به سطح مشارکت راهبردی اولویتی بود که در سفر رئیس جمهور چین به ایران محقق شد.

9 اردیبهشت 1400

قابلیت سند همکاری ایران-چین برای مبارزه با تحریم های مالی غرب

خبرنگاران- گروه بین الملل: سند جامع همکاری های ایران و چین توسط محمد جواد ظریف و وانگ یی وزیران خارجه دو کشور هفتم فروردین در محل وزارت امور خارجه امضا شد.

9 اردیبهشت 1400

مرحله نخست طرح انتقال نفت گوره - جاسک به خط خاتمه نزدیک است

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در نخستین روزهای سال 1400 ضمن تشریح وضع طرح ملی و راهبردی گوره-جاسک، اعلام نمود: مرحله نخست این طرح روزهای پایانی خود را سپری می نماید و بر اساس برنامه ریزی ها به زودی به بهره برداری می رسد.

8 اردیبهشت 1400

بیش از 23 میلیون تن کالای اساسی به کشور وارد شد خبرنگاران

سخنگوی گمرک از واردات بیش از 23 میلیون تن کالای اساسی به کشور خبرداد.

6 اردیبهشت 1400

مهدی: افزایش ظرفیت 2000 نفری خوابگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای در سال جدید خبرنگاران

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای از افزایش ظرفیت 2000 نفری به خوابگاه های این دانشگاه در سال جدید اطلاع داد.

5 اردیبهشت 1400

کرونا در اروپا، از تشدید شرایط در اسپانیا تا بالا دریافت درخواست مقامات آلمانی برای قرنطینه سخت

نهادهای بهداشتی در اسپانیا از تشدید اوضاع کرونایی و افزایش چشمگیر آمار مبتلایان خبر می دهند و بسیاری مقامات آلمانی هم اعمال قرنطینه سختگیرانه تر برای شکستن موج سوم کرونا را درخواست نموده اند.

3 اردیبهشت 1400

فرانسوی ها توسعه دهنده میدان گازی عراق

وزیر نفت عراق گفت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) سیاست کاهش تولید خود را در نشست ماه مارس بدون تغییر حفظ می کند، این در حالی است که احتمال دارد عربستان پس از این ماه و با افزایش قیمت نفت، کاهش داوطلبانه تولید روزانه یک...

2 اردیبهشت 1400

گفتگوی روحانی با مصطفی کاظمی همزمان با سفر پاپ

رئیس جمهور از عراق به عنوان کشور مسلمان و دوست ایران که از جایگاه مهمی در تعاملات سیاسی و امنیتی منطقه برخوردار است، نام برد و بر توسعه و تعمیق روابط و همکاری های دو کشور در همه زمینه ها با این کشور تاکید کرد.

30 فروردین 1400

جشن نوروز در افغانستان چگونه برگزار می گردد؟

قاسم توکلی؛ جشن باستانی نوروز در کشور های متعددی گرامی داشته می شود. گستره جغرافیای نوروز در طی تاریخی هزاران ساله از آسیای مرکزی تا بالکان در جنوب شرق اروپا وسعت یافته است و از میان کشور های همسایه ایران، یکی از کشور هایی که در آن نوروز به طور ویژه تجلیل...

29 فروردین 1400

خبرنگاران بیش از یک میلیون دینار عراقی قاچاق در مریوان کشف شد

سنندج - خبرنگاران - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: یک میلیون و 190 هزار دینار عراقی قاچاق در مرز مریوان کشف و ضبط شد.

28 فروردین 1400

گردشگری با نمایشگاه های این هفته، پیشنهاد ویژه؛ نمایشگاه فرش دست باف اصفهان

نمایشگاه ها، در واقع فرصتی برای نمایشی سازمان یافته از آثار هنری، علمی و صنعتی هستند که موجب افزایش تولیدات و گسترش تجارت می شوند.

27 فروردین 1400

سال 99؛ سال محک تاب آوری اقتصاد و جامعه

تهران (پانا) - رییس کل بانک مرکزی در پیغام نوروزی خود نوشت در سالی که پشت سر گذاشتیم، در کنار تمامی سختی های به دلیل کرونا و فشاری که از ناحیه تحریم ها به مردم به ویژه طبقات ضعیف و کم درآمد جامعه از نظر معیشتی وارد شد، سال محک تاب آوری اقتصاد و جامعه بود.

25 فروردین 1400

یمن پیچیده تر از آن است که بایدن فکر می نماید، سیاست هویج و چماق

به گزارش خبرنگاران، بلومبرگ در گزارشی در مورد یمن نوشت: دو هدف اصلی سیاست جو بایدن در خاورمیانه از سرگیری توافق هسته ای با ایران و انتها دادن به جنگ در یمن است اما واقعیت های جنگ یمن بسیار متفاوت از تصور بسیاری از آمریکایی ها است و دستیابی به اهداف دولت...

23 فروردین 1400

قیمت بیت کوین به کانال 57 هزار دلار راه یافت

قیمت بیت کوین در ادامه موج صعودی جدید خود به بالای 57 هزار دلار رسید.

22 فروردین 1400

فرانسه: علیه کسانی که مانع حل بحران لبنان شدند، اقدام می کنیم خبرنگاران

وزیر خارجه فرانسه چهارشنبه شب هشدار داد که پاریس علیه کسانی که در راستا حل بحران در لبنان سنگ اندازی کردند، اقدام خواهد نمود.

21 فروردین 1400
تعداد: (268)