آمادگی مشروط مسکو برای مذاکره تسلیحاتی با واشنگتن

به گزارش آوای وحش، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن هشدار درباره تحرکات آمریکا برای رسیدن به یک شرایط برتر نظامی در دنیا، از آمادگی مشروط مسکو برای مذاکره با واشنگتن درباره مسائل کنترل تسلیحاتی اطلاع داد.

آمادگی مشروط مسکو برای مذاکره تسلیحاتی با واشنگتن

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، مسکو نشانه هایی از واشنگتن درباره آمادگی مذاکره در مورد موضوعات مرتبط با ثبات استراتژیک مشاهده می نماید.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، روسیه آماده مذاکره درباره این موضوعات با آمریکاست اما روی نگرانی های خود درباره سیستم پدافند موشکی واشنگتن پافشاری خواهد نمود.

ماریا زاخاروا به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما هنوز آگاه نیستیم که دولت جو بایدن از چه زاویه ای به ابعاد متنوع کنترل تسلیحات شامل موضوعات مرتبط با پدافند ضد موشکی خواهد پرداخت. در حال حاضر ما در حال دریافت سیگنال های واشگتن درباره آمادگی برای صحبت با ما درباره موضوعات ثبات استراتژیک هستیم.

این مقام روس اضافه نمود: البته ما بدون لحاظ شدن منافع و برطرف نگرانی هایمان (از سوی واشنگتن) با هیچ چیزی موافقت نخواهیم کرد. اگر بتوانیم به طور مشترک به یک توازن منافع برسیم، در آن صورت ما می توانیم درباره توافقات صحبت کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه البته در این مصاحبه واشنگتن را به کوشش برای حصول به یک شرایط برتر نظامی و حساب کردن روی تضعیف بازدارندگی اتمی مسکو متهم کرد.

زاخاروا توضیح داد: ایالات متحده هدف رسیدن به یک شرایط برتر قطعی در حوزه نظامی را دنبال نموده است و روی احتمال تضعیف بازدارندگی اتمی روسیه حساب می نماید.

به گفته او، واشنگتن با این هدف در حال کوشش ها برای تقویت توانمندی های نظامی خود در فضا و ایجاد ابزارهای لازم برای انجام یک حمله غیر اتمی سریع و هدفمند است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، هفته گذشته در گزارش ها آمده بود که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درصدد اختصاص حدود 18 میلیارد دلار برای طراحی، ساخت و حفظ رهگیرهای موشکی برای مقابله با موشک های کره شمالی و ایران است.

بنا بر گزارش ها، پنتاگون در نظر دارد 31 سامانه رهگیر موشکی را در پایگاه های نظامی آمریکا در ایالت آلاسکا مستقر کند.

اعلام آمادگی مشروط سخنگوی وزارت خارجه روسیه برای مذاکره با آمریکا درباره مسائل مرتبط با کنترل تسلیحلت و ثبات استراتژیک در حالی مطرح شده که روابط دو کشور به شدت متشنج شده است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 943

به "آمادگی مشروط مسکو برای مذاکره تسلیحاتی با واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مشروط مسکو برای مذاکره تسلیحاتی با واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید