اعلام کشف قدیمی ترین غار نگاره تاریخ

به گزارش آوای وحش، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف قدیمی ترین غار نگاره تاریخ اجرا شده است.

اعلام کشف قدیمی ترین غار نگاره تاریخ

قضیه چیست؟

باستان شناسان در یک مطالعه جدید از کشف قدیمی ترین غارنگاره تاریخ خبر دادند. این نقاشی که روی دیوار غاری در جزیره سولاوسی اندونزی حک شده، تصویری از یک خوک وحشی است و دستکم 45 هزار و پانصد سال قدمت دارد.

این غارنگاره از سنگ نگاره های حیوانات در مجموعه غارهای لاسکو در جنوب غربی فرانسه که براساس تخمین ها 20 هزار سال قدمت دارند و از برجسته ترین غارنگاره های جهان هستند، بیش از 25 هزار سال قدیمی تر است و می تواند دروازه های جدیدی از اطلاعات را به روی تاریخ دانان و باستان شناسان باز کند. این تصویر همچنین از غارنگاره مشابهی که در سال 2019 در جزیره سولاوسی کشف شد نیز یک هزار و پانصد سال قدمت بیشتری دارد.

آدام برام، باستان شناس عضو دانشگاه گریفیث استرالیا گفت: با توجه به پیچیدگی این اثر بازنمایانه، غارنگاره مذکور احتمالا به دست یک انسان مدرن کشیده شده است. البته هویت خالق این نقاشی همچنان نامشخص است.

برام در بخش دیگری از اظهاراتش هشدار داد این اثر هنری به سرعت در حال از بین رفتن است و گفت: این مسئله خیلی نگران کننده است و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، ممکن است این اثر هنری متعلق به عصر یخبندان در نهایت در همین دوره حیات ما از بین برود. جرئیات بیشتر درباره این کشف هیجان انگیز در مجله Science Advances منتشر شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 760

به "اعلام کشف قدیمی ترین غار نگاره تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف قدیمی ترین غار نگاره تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید