برگزاری همایش عروسک های محلی اقوام ایران و سایر ملل

به گزارش آوای وحش، همایش عروسک های محلی اقوام ایران و سایر ملل با هدف اشاعه مفهوم غنی میراث ملموس و ناملموس عروسک ها ومعرفی نقش آنها به منظور بیان میراث معنوی قومیت ها و خرده فرهنگ های ملیت ها برگزار می گردد.

برگزاری همایش عروسک های محلی اقوام ایران و سایر ملل

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری، لیلا کفاش زاده مسئول گروه کودک و نوجوان پژوهشگاه با اعلام این خبر گفت:

آخرین مهلت ارسال آثار 14 بهمن ماه است و محدودیتی درتعدادو اندازه عروسک های ارسالی نیز وجود ندارد. هویت و لباس عروسک ها باید ملی، قومیتی، آئینی، اسطوره ای یا تاریخی باشد و عروسک های بدون شناسنامه درمسابقه شرکت داده نمی شوند.

دبیرخانه مسابقه، ارسال کننده را صاحب اثر می شناسد و درصورتی که خلاف آن ثابت گردد، اثر از مسابقه حذف و امتیازات آن باطل می گردد.

عروسک های شرکت کننده قابلیت نمایش های دوره ای داخلی و خارجی را با حفظ مالکیت معنوی صاحب اثر دارا هستند.

به کلیه شرکت کنندگانی که آثارشان به بخش نمایشگاهی راه می یابد، لوح تقدیر اعطا و درپایان نیزکتابی به همراه شناسنامه آثار چاپ و منتشر خواهد شد.

کفاش زاده با اشاره به اینکه ارسال اثار به دبیرخانه به منزله پذیرش مقررات شرکت در مسابقه است، گفت:

مسابقه عروسک های محلی اقوام ایران و سایر ملل 19 بهمن ماه امسال انجام و محل برگزاری آن نیز در محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.

این همایش و مسابقه توسط دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مشارکت امور زنان و خانواده سازمان، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، مرکز غیردولتی توسعه راهبردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملل و موسسه آوای طبیعت پایدار برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

منبع: کجارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 426

به "برگزاری همایش عروسک های محلی اقوام ایران و سایر ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش عروسک های محلی اقوام ایران و سایر ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید