خاطرات سردار قربانی در فضای مجازی منتشر شد

به گزارش آوای وحش، کتاب در جهت پیروزی حاصل 16 جلسه گفت وگو با سردار مرتضی قربانی است که در سال های 1388 تا 1391 صورت گرفته است.

خاطرات سردار قربانی در فضای مجازی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سردار مرتضی قربانی در بسیاری از عملیات های دفاع مقدس با رشادت و شجاعت تمام در خطوط مقدم و نزدیک ترین مکان به نیروهای دشمن حضور یافت و ضمن اداره کردن نیروهایش، رزمندگان را به مقاومت در مقابل دشمن و پایمردی در موقعیت های مختلف، تشویق و تهییج کرد.

توصیف حماسه های مدافعان شهر و مظلومیت رزمندگان از نقاط عطف روایت قربانی از آن روزهای پرافتخار اما تلخ تاریخ جنگ است.

حضور مردم آبادان در منطقه عملیاتی تنها ساعتی پس از شکست ارتش عراق در شرق رودخانه کارون در عملیات ثامن الائمه، چگونگی مقابله با پاتک واحد زرهی دشمن به وسیله پل سابله برای بازپس گیری شهر بستان در عملیات طریق القدس، فرورفتن تانک های عراقی در باتلاق دشت سندال در حین عملیات فتح المبین و مقاومت جانانه نیروهای تیپ کربلا در محدوده پل نو در غرب خرمشهر برای جلوگیری از فرار یک لشکر عراقی که در خرمشهر مستقر بود، بخش هایی از روایت خواندنی مرتضی قربانی در تشریح عملیات های دوره آزادسازی مناطق اشغال شده خوزستان است.

عبور از مرز با هدف تنبیه متجاوز و اجرای عملیات رمضان در مناطق شرق بصره، شرح درباره عملکرد تیپ کربلا در عملیات رمضان و ناکامی در این عملیات، قسمت دیگری از روایت قربانی است که در آن، بعضی از واقعیت های صحنه نبرد و فضای ذهنی فرماندهان در آن موقع تشریح شده است. سرانجام گفت وگوها با سردار قربانی به عملیات محرم اختصاص یافت که در ارتفاعات مرزی حمرین برای برون رفت از فضای پس از عملیات رمضان انجام شد.

دراین روزها که توصیه کادر درمان به حضور بیشتر مردم در منزل است مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در ابتکاری اقدام به انتشار رایگان بعضی از آثار خود نموده است. برای دریافت فایل این کتاب می توانید به این سایت مراجعه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 300

به "خاطرات سردار قربانی در فضای مجازی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطرات سردار قربانی در فضای مجازی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید