بهترین عیدی بازیگر لیسانسه ها در نوروز 99

به گزارش آوای وحش، باشگاه خبرنگاران/ بازیگر لیسانسه ها درباره بهترین عیدی ها و خاطرات نوروزی اش صحبت کرد.

بهترین عیدی بازیگر لیسانسه ها در نوروز 99

ندا نوری بازیگر تئاتر و تلویزیون است که در مجموعه تلویزیونی لیسانسه ها بازی نموده است. درباره عید نوروز و حال و هوای بهاری با او گفت وگو کردیم که در ادامه می خوانید.

حال و هوای بهار سال جاری را چطور می بینید؟

امیدوارم سالی که آغاز می شود سال بهتری باشد، تمام مسائل حل شود و با تازه و نو شدن طبیعت همه چیز نو شود و دنیای زیباتری را آغاز کنیم. امیدوارم بیماری کرونا کمتر انسان ها را نابود کند و این بیماری زودتر از بین برود و حال همه مردم خوب شود.

شرایط تئاتر چطور است؟

دیگر چیزی از تئاتر نمانده و خیلی وقت است که تیشه به ریشه تئاتر زده شده است.تئاتر کم کم تماشاگران خود را از دست داده و سالن های نمایشی بی رمق شده اند. در این روز ها دو سالن خصوصی با شرایط خاص کار می نمایند و به نظر من هر روز ضربان قلب تئاتر کندتر و کندتر می شود. من از شرایط فعلی تئاتر راضی نیستم، اما سعی می کنم امیدوار باشم تا روز های بهتر از راه برسد.

عید نوروز را در تهران سپری می کنید؟

بله. در تهران هستیم و اکنون شرایط سفر مناسب نیست. از طرفی من سفر های کمپینی را دوست دارم تا در طبیعت چادر بزنیم و اوقاتی را بگذرانیم. اگر چنین سفری پیش آید استقبال می کنم، ولی در شرایط فعلی کشور و شیوع بیماری کرونا سفر نوروزی و شهرگردی نخواهم داشت.

عیدی می دهید یا عیدی می گیرید؟

من عیدی دریافت را بیشتر دوست دارم (البته این حرف شوخی است).عیدی هایی که می گیرم بسیار جذاب و دوست داشتنی است. ممکن است این عیدی ها خبر خوب یا حضور انسان های دوست داشتنی و جایزه و.. باشد. ولی سال جاری بهترین عیدی برای من سلامتی همه مردم به خصوص خانواده ام است و اینکه بهترین عیدی برای همه ما حال خوب کره زمین است و امیدوارم دیگر خبر ناخوشایندی به گوشمان نرسد.

به نظر شما بهترین عیدی برای بچه ها چیست؟

به نظر من کتاب بهترین عیدی برای بچه ها است. البته منظورم هر کتابی نیست، زیرا می بینیم که بعضی کتاب ها با محتوای نامناسب برای بچه ها چاپ می شود که مناسب آن ها نیست. کوشش می کنم از کتاب های قدیمی و کتاب های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان که در سال های گذشته چاپ شده برای عیدی دادن به بچه ها استفاده کنم، بچه ها باید کتاب بخوانند و متفکر باشند، زیرا بچه ها آینده این دنیا را می سازند و این مسئله بدون دانش و تفکر میسر نمی شود.

بهترین خاطره شما از عید نوروز چه بوده است؟

بهترین خاطره من از عید نوروز به زمان هشت سالگی برمی شود. پدر و مادرم برای عید نوروز برای من بلوز و دامن و کفش عروسکی خریدند.به یاد دارم که از ذوقم آن لباس ها را از صبح روز عید به تن کردم و سرکوچه ایستاده بودم تا همه لباس های عید مرا ببینند و پیش خود بگویند این دختر چقدر زیبا است (با خنده). این خاطره برای من جذاب است و همیشه عید نوروز آن خاطره را برای من تداعی می نماید.

شما تا چه اندازه به رسوم ایرانی در عید نوروز پایبند هستید؟

در خانواده ما اینگونه نیست که میلیونی برای آجیل و شیرینی هزینه نمایند و رفت و آمد ها بسیار باشد. برای نوروز سفره هفت سینی ساده پهن می کنیم و با لباس های نو دور سفره هفت سین می نشینیم. هر سال دور سفره هفت سین حافظ می خوانیم و سپس با خواهر و برادرانم که خارج از کشور هستند تماس تصویری برقرار نموده و به ملاقات بزرگتر ها می رویم.

اگر بخواهید به سفره هفت سین یک سین دیگر اضافه کنید، چه چیزی اضافه می کنید؟

سلامتی را اضافه می کنم. همیشه سلامتی مهم بوده است و در شرایط فعلی آرزوی سلامتی برای همه دارم.

در ایام نوروز کتاب می خوانید؟

بله. کتاب بخش جدایی ناپذیر از زندگی من است و هر چقدر بیشتر می خوانم، می فهمم که کمتر می دانستم. من در همه ایام سال کتاب می خوانم و حالا که در قرنطینه هستیم کتاب خواندن و تماشای فیلم هم ادامه دارد.

چه کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد می دهید؟

من همیشه در صفحات مجازی کتاب هایی را که خوانده ام معرفی می کنم، عموما رمان ها و داستان های خوبی داریم. به خصوص الان که ذهن انسان ها سرعتی تر شده و داستان های یک دقیقه ای می خوانند و حوصله و زمانی برای خواندن رمان های 600 صفحه ای ندارند، بنابراین از داستان های کوتاه آغاز می نمایند. هر شخصی باید با توجه به علاقه مندی خود مطالعه کند برای نمونه شخصی به نجوم علاقه مند است و کتاب هایی را درباره آن می خواند، ولی در مجموع پیشنهاد من رمان و داستان های کوتاه است.

به نظر شما چه روشی آداب و رسوم ایرانی را به درستی به آیندگان منتقل می نماید؟

یکی از راه هایی که می توان آداب و رسوم ایرانی را به بچه ها آموزش داد، این است که خانواده، آن آداب و رسوم را به درستی، با زیبایی و احترام اجرا کند تا بچه ها ببینند و از خانواده خود الگو بردارند. دیگر روشی که می توانم به خانواده ها پیشنهاد کنم، همراه بچه ها به تماشای تئاتر های آیینی و سنتی که مخصوص بچه ها ساخته شده، بروند، زیرا این نمایش ها و نقالی ها آداب و رسوم ایرانی را روایت می نمایند، از طرفی فیلم ها و کتاب های مرتبط با آداب و رسوم ایرانی برای بچه ها تهیه نمایند و حتی می توانند قصه های ایرانی برای بچه ها خود بگویند، زیرا قصه هایی داریم که بسیار از آداب و رسوم ایرانی صحبت می نماید.

آرزویی برای مردم ایران دارید؟

همیشه آرزوی سلامتی برای همه مردم ایران دارم، آرزو می کنم در کنار تن سلامت خود، تفکر سالمی هم داشته باشند، فکر و مطالعه نمایند و سطح علم و دانش خود را بالا ببرند، زیرا زمانی که علم بالاتر برود حال جامعه بهتر می شود و همین موضوع حال کشور و کائنات را بهبود می بخشد و همه چیز روز به روز بهتر می شود. امیدوارم انسان ها دست از کشتار حیوانات، نابودی جنگل ها و طبیعت بردارند. کمی به فکر کره زمین باشیم، زیرا با دستان خودمان خانه خود را نابود می کنیم. آرزو می کنم روزی کاشتن و سبز کردن جنگل و تمیز کردن دریا ها و رسیدگی به حیوانات را آغاز کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 223

به "بهترین عیدی بازیگر لیسانسه ها در نوروز 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین عیدی بازیگر لیسانسه ها در نوروز 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید