باکس آفیس هفته؛ فیلم مولان محبوب در آمریکا و منفور در چین

به گزارش آوای وحش، فروش جهانی فیلم انگاشته ساخته کریستوفر نولان به 200 میلیون دلار رسید علی رغم اینکه فروش فیلم در سینماهای آمریکا چندان تعریفی نداشت. البته با همین فروش کم هم توانست صدرنشین باکس آفیس گردد. از طرفی فروش فیلم مولان هم در سینماهای چین شروع شده است. فیلمی که در آمریکا به وسیله شبکه استریمی دیزنی پلاس پخش می گردد و اتفاقا نظر مثبت مخاطبان را جلب نموده است.

باکس آفیس هفته؛ فیلم مولان محبوب در آمریکا و منفور در چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در شرایطی که آمریکا کوشش می نماید مخاطبان را برای دیدن فیلم در دوران پاندمی کرونا به سینماها بکشاند، فیلم انگاشته نولان بهترین فرصت را برای سالن دارهای آمریکا فراهم کرد. فیلمی که طبعا دیدنش روی پرده سینما به دلیل سبک بصری نولان بیشتر توصیه می گردد.

تریلر علمی-تخیلی و البته جاسوسی انگاشته در دومین هفته اکرانش در آمریکا 6.7 میلیون دلار فروش کرد که نسبت به آخر هفته نخست 29 درصد به گزارش ورایتی افت فروش داشت.

کمپانی برادران وارنر رقم فروش هفته اول را حدود 20 میلیون دلار اعلام نموده بودند که البته معلوم شد زیادتر از حد واقعی است و پیش نمایش ها را هم جزو فروش حساب نموده بودند.

در اصل انگاشته در تعطیلات آخر هفته گذشته فقط حدود 9 میلیون دلار در آمریکا فروخته بود.

فیلم جدید نولان اکرانش را با 41 کشور شروع کرد که البته آمریکا و چین و روسیه جزوشان نبودند اما به جایش در انگلستان فروش خوبی داشت. انگاشته یک فیلم پرپیچ و خم است که مفهوم زمان را به چالش می کشد. چهره هایی چون جان دیوید واشنگتن، رابرت پتینسون و الیزابت دبیکی از بازیگران فیلم هستند.

بیشتر منتقدان درباره فیلم نوشته اند: اثر نولان یک تجربه بصری شگفت انگیز است که در سطح روایت و فیلم نامه مشکلاتی دارد؛ از جمله اینکه بیش از حد پیچیده است و نمی تواند یک جریان منسجم را در ذهن مخاطبش ایجاد کند.

فیلم داستان یک مأمور بی نام سیا را روایت می نماید که در کیف با لباس مبدل مشغول انجام عملیاتی است و توسط نیروهای روس دزدیده و شکنجه می گردد. ویکتور که رئیس اوست بعدتر شرح می دهد که هدف اصلی این عملیات برای یک ساختار مخفی به نام انگاشته است. در واقع دو جاسوس بین المللی باید برای جلوگیری از جنگ دنیای سوم درگیر توطئه هایی می شوند. یکی از فناوری هایی که با آن برخورد می نمایند امکان وارونگی زمان را به بشر می دهد.

امتیاز منتقدان به فیلم در سایت متاکریتیک 69 از 100 است. منتقد ورایتی درباره فیلم نوشته است: این فیلمی است عظیم، به شکل بی رحمانه ای زیبا و فوق العاده لذت بخش که برای مخاطبان مدت ها محروم مانده از چنین محصولی نوعی خاصیت رهایی بخش دارد. انگاشته بیشتر از آنکه اثری پیچیده و عمیق باشد به عنوان یک فیلم عظیم و وسیع باید در نظر گرفته گردد. فیلم از نظر فرمی هم از آن میزان که حدس می زنید خطی تر است. دقت ناب نولان در زیبایی شناسی اکشن اثر آن قدر جذاب است که پارادوکس ها و رشته های انحرافی درون فیلم نامه را جبران کند یا شاید به سادگی تأکید دارد که اصلا جزئیات داستان آن قدرها هم مهم نیستند.

از طرف دیگر فیلم مولان در چین با فروش ضعیفی کار خود را شروع کرد. این فروش با توجه به اینکه قهرمان داستان چینی است بسیار کمتر از انتظار بود. فروش مولان در چین از فیلم انگاشته کمتر بوده است.

فیلم مولان با هزینه 200 میلیون دلاری فراوری شده است و تحلیلگران معتقدند که اصلا قرار بوده بازار مخاطب این فیلم چین باشد در نتیجه برای تهیه نمایندگان شکستی محسوب می گردد.

مولان که فراوری آن 200 میلیون دلار هزینه داشت، با بحث و جدال سیاسی روبرو شد و نظرات مختلفی را در چین برانگیخت.

فیلم مولان را نیکی کارو ساخته است و منتقدان هم از آن بدشان نیامده و امتیاز 67 از 100 را در سایت متاکریتیک به آن داده اند. فیلم مولان داستان یک دختر جوان چینی است که برای نجات پدرش خودش را جای یک جنگجوی مرد جا می زند.

منتقد پلی لیست درباره فیلم نوشته است: این یک فیلم حماسی درباره بلوغ است که در ابعاد عظیم و بسیار دیدنی و باشکوه ساخته شده. فیلمی که قلب را به تپش درمی آورد. مولان یک پیروزی است و داستان زنانه صمیمانه ای را روایت می نماید.خط داستانی اش درباره اینکه پسرها اشتباه می نمایند و پدر در نهایت به کسی افتخار می نماید که در راستا درست رفته، کمی ساده انگارانه به نظر می رسد اما فیلم کارو لایه های دیگری هم دارد از رنگ و نور و سایه که باعث می گردد افسانه پریان او قدرتمند از کار دربیاید.

رتبه دوم فروش در جدول آمریکا ولی در اختیار فیلم نوجوانانه ابرقهرمانی جهش یافته های جدید است. فیلمی که جاش بون کارگردان فیلم های تین ایجری آن را ساخته و درباره گروهی نوجوان است که ناگهان در خودشان نیروهای ویژه ای پیدا می نمایند و آن ها را به یک بیمارستان می برند تا در آنجا نسبت به نیروهایشان کنترل پیدا نمایند.

فیلم چندان نظر منتقدان را جلب ننموده و امتیاز آن در متاکریتیک 43 از 100 است. منتقد هالیوود ریپورتر می گوید که این فیلم در حقیقت اسپین آف خودش را می سازد و اشاره های مبهمی به سری فیلم های مردان ایکس دارد. در بهترین لحظاتش فیلم کوشش می نماید که احساساتی گردد. فیلم سعی دارد روی پای خودش بایستد اما متأسفانه پیروز نمی گردد. حتی با وجود آنکه ترکیب سه نفری قهرمانان زن جوانش می خواهد سلطه مردانه بر این ژانر را به هم بزند باز هم پیروز نمی گردد حتی چرخش درست زنانه ای داشته باشد.

رتبه سوم باکس آفیس آمریکا در اختیار فیلم نامتعادل با بازی راسل کروست. این فیلم را درک بورته ساخته و امتیاز آن در متاکریتیک 40 از 100 است. راسل کرو در فیلم نقش مردی را با اختلال روانی بازی می نماید که بعد از اینکه دست به قتل زده خودش را در معرض پلیس قرار می دهد تا او را بکشند اما اتفاقا جان سالم به در می برد. او موقع فرار با یک کامیون جلوی ماشین یک زن در ترافیک قرار می گیرد. زن باعث عصبانیت او می گردد و بعد از آن شروع به تعقیب و تهدید زن می نماید.

رده چهارم در اختیار یک فیلم جدید است. گالری قلب های شکسته کمدی-رمانتیکی است که ناتالی کرینسکی آن را ساخته است و این اولین هفته نمایش آن در سینماهاست که با فروش 1.1 میلیون دلاری توانسته به باکس آفیس راه پیدا کند. فیلم داستان زن جوانی است که بعد از جدایی تصمیم می گیرد یک گالری به راه بیاندازد که مردم خرت و پرت هایشان از روابط گذشته شان را در آن به نمایش بگذارند.

فیلم بازیگر مطرحی ندارد و منتقدان چندان از آن بدشان نیامده و امتیاز 60 از 100 را به آن داده اند. منتقد ورایتی معتقد است که اگر چه فیلم زیادی شخصیت دارد و زیادی هم شیرین است اما دقیقا همان چیزی است که یک کمدی-رمانتیک باید باشد. فیلمی که همه کلیشه های یک کمدی-رمانتیک را رعایت می نماید اما آگاهانه به این کار دست می زند.

اما منتقد واشنگتن پست همین را نکته منفی فیلم می داند و نوشته که راستا فیلم از قبل معین است و هیچ شگفتی در آن وجود ندارد.

فیلم بیل و تد با موسیقی روبه رو می شوند در سومین هفته اکرانش توانسته با فروش 300 هزار دلاری خودش را وارد باکس آفیس کند. فیلم را دین پریوست ساخته و کیانو ریوز و الکس وینتر بازیگران آن هستند.

داستان درباره دو نفر است که زمانی گفته می شد می توانند با ماجراجویی با سفر در زمان دنیا را نجات بدهند. این دو نفر موزیسین های راک کالیفرنیا بودند و حالا ناگهان خودشان را می بینند که پدران میانسالی شده اند اما هنوز هم می خواهند یک آهنگ پیروز منتشر نمایند و سرنوشت شان را عوض نمایند.

این کمدی-ماجراجویانه با استقبال منتقدان روبه رو شد و امتیاز 66 از 100 را در سایت متاکریتیک کسب نموده است. منتقد ایندی وایر نوشته است: این فیلم شبیه یک جشن سینمایی عظیم است. فیلم لحظات خوش راضی نماینده ای دارد و بیشتر رضایت از دیدن ریوز و وینتر روی پرده می آید.

حتی منتقدانی که درباره فیلم منفی نوشته اند معتقدند که فیلم احساساتی است که مخاطب را سرحال می آورد.

فیلم کلمات روی دیوار حمام با فروش 200 هزار دلاری در هفته چهارم اکرانش در رده ششم قرار گرفته است. داستان نوجوانی به نام آدام که از مدرسه اخراج می گردد چون معین می گردد به لحاظ روانی دچار اسکیزوفرنی است. این اتفاق وسط سال تحصیلی می افتد در شرایطی که او سال آخر دبیرستان است. این دانش آموز باهوش و زیرک سعی می نماید این راز را پیش خودش نگهدارد در شرایطی که عاشق همکلاسی باهوشش هم شده است، همین عشق الهام بخش او می گردد که اجازه ندهد شرایط روانی اش بر او مسلط شوند.

امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 61 از 100 است. تور فرودنتال فیلمساز آلمانی این فیلم را ساخته و منتقدان بیشتر شیفته فیلم نامه هوشمندانه و قوی آن شده اند که اقتباسی از رمانی نوشته جولیا والتون است. کاراکتر محوری فیلم همدلی برانگیز است و کارگردان پیروز می گردد ما را وارد دنیایی از نقطه نظر او بکند.

انیمیشن باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار در هفته پنجم اکرانش توانسته 200 هزار دلار بفروشد و همچنان خودش را در باکس آفیس حفظ کند.

فیلم تاریخچه شخصی دیوید کاپرفیلد اقتباس آزاد و شوخ طبعانه آرماندو لوچی از رمان دیکنز است که رتبه هشتم را دارد. منتقدان به فیلم های لوناچی از جمله اثر اولش مرگ استالین علاقمند هستند و این یکی فیلمش هم امتیاز 78 از 100 را از منتقدان در سایت متاکریتیک دریافت نموده است. به عقیده منتقدان این فیلم برداشتی تر و تازه، بامزه و در نهایت مجذوب نماینده از داستان دیوید کاپرفیلد است. فیلمی که هم سرگرم نماینده است و در عین حال که به رمان منبع اقتباسش احترام می گذارد چیزی جدید هم از آن خلق می نماید. فیلم دوراهی برادرم در رتبه ی بعدی جدول فروش واقع شده است که هنوز فروشی نداشته است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
انگاشته

Tenet

26/729/5
جهش یافته های جدید

The New Mutants

32/115/3
نامتعادل

Unhinged

51/513/8
گالری قلب های شکسته

The Broken Hearts Gallery

11/11/1
بیل و تد با موسیقی روبه رو می شوند

Bill & Ted Face the Music

30/32/8
کلمات بر دیوار حمام

Words on Bathroom Walls

40/22
باب اسفنجی اسفنج در حال فرار

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

50/23/9
تاریخچه شخصی دیوید کاپرفیلد

The Personal History of David Copperfield

30/21/4
دو راهی برادرم

My Brothers Crossing

20/00/0

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 538

به "باکس آفیس هفته؛ فیلم مولان محبوب در آمریکا و منفور در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس هفته؛ فیلم مولان محبوب در آمریکا و منفور در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید