در چه صورتی باید از شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما برای ساختمان ها استفاده کنیم؟

به گزارش آوای وحش، در حالی که نظافت قسمت های داخلی ساختمان بسیار آسان است، این خدمات از نظر نمای بیرونی احتیاج به یک دقت حرفه ای جدی دارد. با توجه به مشکل بودن شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما در ساختمان این امکان وجود ندارد که به طور مرتب نسبت به آنها اقدام کرد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که در چه صورتی باید از شست و شو یا رنگ آمیزی نمای بیرون ساختمان ها استفاده کنیم؟ در این مقاله به آنالیز نکات مهم شستشو نما ساختمان ها می پردازیم.

در چه صورتی باید از شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما برای ساختمان ها استفاده کنیم؟

در چه دوره هایی شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما باید انجام شود؟

اگرچه زمان تعیینی برای شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما وجود ندارد، اما انجام آن یک یا دو بار در سال واجب است. بهره مندی از خدمات نظافت پس از فصل تابستان و در خاتمه فصل زمستان از نکات مهم در بهداشتی جلوه دادن ساختمان هاست. دریافت این خدمات دو بار در سال به ویژه در ساختمان هایی با نمای بیرونی شیشه ای یا آینه ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

گرد و غبار و کثیفی که در تمام تابستان به شیشه یا فلز می چسبد، در مواجهه با رویدادهای زمستانی مانند برف، باران و تگرگ به گل تبدیل می شود. در چنین حالتی ساختمان ها ظاهر قدیمی تر و بدتری پیدا می نمایند. استفاده دوره ای از شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما در ماه های بهار ضروری است تا ساختمان ها به چشم زیباتر به نظر برسند.

با این حال، اگر ساختمان ها دارای تصویر بالا یا ساختمان هایی به سبک مراکز خرید هستند، تمیز کردن این پنجره ها هر چند ماه یکبار برای تصویر بیرونی ساختمان ها بسیار مهم است. برای به دست آوردن وجهه بالا در چشم مردم، ساختمان ها باید در فواصل زمانی کوتاه تمیز شوند.

اهمیت تمیز کردن شیشه بیرونی

امروزه بسیاری از نمای بیرونی ساختمان ها به صورت روکش شیشه ای طراحی می شوند. بزرگترین عیب این ساختمان ها که پس از مطالعات معماری نسل تازه ساخته شده اند این است که شیشه های به کار رفته در ساختمان ها در شرایط فصلی زودتر کثیف می شوند. با وجود اینکه پنجره ها هنگام تمیز بودن روشن و جادار به نظر می رسند، اما این پنجره ها به مرور زمان کثیف می شوند و فضای داخلی ساختمان ها تاریک، مسطح و خفه نماینده می شود.

برای اینکه درخشندگی ساختمان ها از بین نرود، باید مراقب شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما برای از بین بردن کثیفی های گل آلود بود. شرکت های نظافت از این نظر ساختمان ها را به راحتی نظافت می نمایند. برای یک فرآیند نظافت با استانداردهای بالا، ضروری است پرسنل در این زمینه بسیار دقیق کار نمایند. نمای بیرونی تمیز ساختمان ها برای تصویر آن ساختمان اهمیت زیادی دارد. در چنین مواردی، افراد باید با شرکت های بسیار حرفه ای نظافت بیرونی کار نمایند.

راهکار های شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما

راهکار های شستشوی نما یا رنگ آمیزی نما با در نظر گرفتن عرض و ارتفاع ساختمان ها تعیین می شوند. با این حال، این شرایط آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. هر جزئیاتی احتیاج به برنامه ریزی قبلی دارد. این ارتباط نزدیکی با حرفه ای بودن پرسنل شرکت نظافتی دارد.

موقعیت هایی که احتیاج به شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما دارند

یکی از شرایطی که عملیات شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما را ضروری می نماید، بدون شک شرایط فصلی است. در اثر چسبیدن مداوم گرد و غبار حمل شده به وسیله باد به پنجره ها و ترکیب این شیشه ها با آب باران، لکه های بد شکلی روی پنجره ها ایجاد می شود. برای از بین بردن این لکه ها، تمیز کردن با استفاده از محلول های مختلف انجام می شود. از آنجایی که لکه ها سخت هستند و تمیز کردن آنها با اثر سوزاننده خورشید سخت است، ابتدا این لکه ها نرم می شوند. کثیفی های درشت پاک می شوند و سپس محصولات تمیزنماینده روی شیشه یا نما اعمال می شوند تا به طور کامل کثیفی را از بین ببرند. در نهایت با مواد شوینده کثیفی به طور کامل از روی سطح پاک می شود. بنابراین نمای بیرونی بسیار تمیز می شود.

منبع: اتاق
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1461

به "در چه صورتی باید از شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما برای ساختمان ها استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چه صورتی باید از شست و شوی نما یا رنگ آمیزی نما برای ساختمان ها استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید