دوره اقتدار پرسپولیس به خاتمه رسیده است، انتظاری که از مجیدی هست

به گزارش آوای وحش، مسعود اقبالی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: به نظر می رسد بعد از موفقیت های چند سال اخیر پرسپولیس دوران اقتدار این تیم به سرانجام رسیده است و قدرت در حال انتقال به سپاهان و استقلال است. هرچند که به عقیده من هنوز هم می توان در کنار استقلال و سپاهان پرسپولیس را یکی از شانس های قهرمانی در این فصل دانست. بسیار بعید است در این فصل تیمی خارج از این مثلث قدرت فوتبال ایران قهرمان گردد.

دوره اقتدار پرسپولیس به خاتمه رسیده است، انتظاری که از مجیدی هست

وی اضافه کرد: در بین این 3 تیم سپاهان بهترین فوتبال را ارائه می دهد. با اینکه آنها به ذوب آهن باختند، اما فوتبال شان کاملاً مدرن بود و در تمام دقایق بازی حرف برای گفتن داشتند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: سپاهانی ها ابزار لازم را هم بیش از سایرین برای قهرمانی دارند. بعد از سپاهان شانس استقلال از نظر فنی بیشتر است و آنها شرایط بهتری دارند و در درجه سوم شانس هم پرسپولیس قرار گرفته است.

مربی سابق استقلال گفت: مجیدی تیم پر مهره ای را در اختیار دارد و آنقدر دستش باز هست که مقابل فجر 3 مهاجم خیلی خوب (یامگا، ژستد و قاسمی نژاد) را در ترکیب اصلی گذاشت و یکی مثل مطهری را هم روی نیمکت داشت. اما در نهایت سرمربی جوان استقلال نتوانست از این فزونی نفری اش مقابل تیم جوان و کم تجربه فجر استفاده کند.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیح داد: سطح توان تاکتیکی و تکنیکی در فوتبال ایران آنقدر بالا نیست که حریف قوای بدنی و نیروی دوندگی تیم های جوان گردد. استقلالی ها مقابل فجر بیشتر اسیر دوندگی فجری ها شدند و در دقایق خاتمهی بازی هم پا پس کشیدند تا گل خوردند.

اقبالی بیان داشت: مجیدی در زمان بازیگری مهاجم بوده و از او انتظار می رود تیمی به مراتب تهاجمی تر را روانه میدان کند. به خصوص که او ابزار فوتبال تهاجمی را هم دارد. استقلال نباید وقتی یک گل می زند عقب بکشد و به دفاع از گل زده بپردازد. آنها می توانند با حفظ فشار بر روی دروازه حریف هم فزونی شان استفاده نمایند و هم شانس افزایش گل زده را داشته باشند. به خصوص همانطور که گفتم آنها ابزار این کار را هم دارند.

کارشناس فوتبال در ادامه بیان داشت: با اینکه آبی پوشان در چهار بازی گذشته تنها یک گل خورده اند، اما به نظر من خط دفاعی آنها هنوز به انسجام لازم نرسیده است. آنها استحکام لازم را در خط دفاعی ندارند و بارها در این چهار بازی به تیم مقابل فرصت هایی داده اند؛ ولی تیم های مقابل آنقدر تجربه نداشتند که از این فرصت ها استفاده نمایند. مجیدی باید این نقطه ضعف را رفع کند چون در صورت تکرار این اشتباهات مقابل تیم های قوی تر، آنها به راحتی فرصت سوزی نمی نمایند.

وی در مورد زمین چمن استادیوم حافظیه گفت: واقعاً برای فوتبال ما خجالت آور است که با گذشت 21 سال از لیگ حرفه ای هنوز چنین زمین های چمنی وجود داشته باشد و بازی در سطح اول فوتبال باید روی آن انجام گردد. قطعاً کیفیت زمین هم روی کیفیت این ملاقات تاثیر گذاشته است.

مربی سابق آبی پوشان در خاتمه بیان داشت: در مجموع باید گفت استقلال در این فصل همه ابزارهای قهرمانی را دارد و اگر مجیدی بتواند به بهترین شکل از شرایط استفاده کند، بعید نیست قرعه قهرمانی در خاتمه فصل به نام آبی پوشان بیفتد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1207

به "دوره اقتدار پرسپولیس به خاتمه رسیده است، انتظاری که از مجیدی هست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره اقتدار پرسپولیس به خاتمه رسیده است، انتظاری که از مجیدی هست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید