روزه برای چه کسانی مفیدتر است؟

به گزارش آوای وحش، یک متخصص طب ایرانی گفت: افرادی که دچار پرخوری و پرنوشی هستند یا مزاج سرد و تر دارند، بیشتر از بقیه افراد از روزه داری نفع می برند.

روزه برای چه کسانی مفیدتر است؟

به گزارش خبرنگاران از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ناصر رضایی پور گفت: بسکمک از بیماری های بشر در دوره معاصر بیماری های ناشی از پرخوری و کم تحرکی هستند. بیماری هایی مانند کبد چرب، پرفشاری خون، چاقی و نقرس که در طب ایرانی به آنها بیماری های ناشی از امتلا می گویند یعنی انباشتگی بدن از مواد زائد و روزه داری از این جهت می تواند تأثیر بسیار خوبی در کاهش مواد زائد بدن داشته باشد. وقتی در یک تعادل، مواد زائد از بدن خارج شود، این مساله به کاهش امتلا و انباشتگی نیز کمک می کند.

وی اضافه نمود: این انباشتگی در چهار خلطی که بدن را تشکیل می دهند از جمله در خلط خون مشاهده می شود.

این متخصص طب سنتی در خصوص اینکه روزه برای چه افرادی مفید است، گفت: افرادی که بیشترین نفع را در روزه داری می برند، کسانی هستند که دچار پرنوشی و پرخوری باشند یا مزاج سرد و تر دارند در این حالت روزه داری بهتر از هر داروی ضد چاقی یا کبد چرب یا هر چیز دیگری می تواند به سبک شدن بدن و دفع مواد زائد و رطوبت های زائد بدن کمک کند.

رضایی پور تاکید کرد: ممکن است در ابتدای روزه داری افراد به علت اینکه دچار کاهش انرژی و تشنگی می شوند، وارد مرحله سوخت و ساز چربی شوند و ممکن است علائم گوارشی مانند بدبویی دهان ایجاد شود ولی بعد از گذشت چند روز کم کم شرایط بهتری پیدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه حتماً باید در طول ماه رمضان وزن کم کرد، گفت: در صورتی می توان فهمید که روزه داری خوبی داشته ایم که هر فردی بعد از ماه مبارک رمضان وزن کم کرده باشد و اگر در طول ماه مبارک نیم تا یک کیلو وزن کم شده باشد در این صورت متوجه می شویم که روزه داری خوبی را پشت سر گذاشته ایم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 288

به "روزه برای چه کسانی مفیدتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزه برای چه کسانی مفیدتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید