فعالیت تعدادی از صنوف یزد مجاز شد

به گزارش آوای وحش، سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد گفت: با توجه به مصوبه این نهاد، ضرورت حفظ آمادگی برای مقابله با شیوع این بیماری و آنالیز درخواست های رسیده به دبیرخانه، فعالیت تعدادی از واحدهای صنفی از یکشنبه 4 خرداد بر اساس شرایط اعلام شده مجاز است.

فعالیت تعدادی از صنوف یزد مجاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فخرالسادات خامسی هامانه اضافه نمود: مراکز بازی رایانه ای با 50 درصد ظرفیت از جمله این صنوف است که پذیرش افراد زیر 15 سال در این واحدها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی ادامه داد: تمامی پارک های بازی بچه ها با 50 درصد ظرفیت و با به کارگیری تجهیزات و ادوات بازی انفرادی مجاز به آغاز کار هستند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد اضافه نمود: تا اطلاع ثانوی استخرهای آبی، حوضچه های توپ، سرسره های بادی، تونل و دیگر وسایل بازی جمعی و سرپوشیده تعطیل است.

خامسی هامانه ادامه داد: مسئولان رستوران ها، اغذیه فروشی ها و غذاهای فوری (فست فودها) با رعایت کامل آیین نامه های بهداشتی و دوسوم ظرفیت مجاز به فعالیت هستند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد گفت: مسئولان قهوه خانه ها، کافه تریاها و کافی شاپ ها با رعایت کامل آیین نامه های بهداشتی و 50 درصد ظرفیت بدون عرضه هر گونه مواد دخانی به ویژه قلیان حق فعالیت دارند.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری هرگونه مراسم جشن، عروسی، مجالس ترحیم و دیگر آیین ها در تمامی تالارها، رستوران ها و پذیرایی ها و سایر اماکن ذی ربط (روباز و مسقف) تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

خامسی هامانه اضافه نمود: پیرو درخواست نمایشگاه های تجاری بین المللی منطقه یزد بازگشایی آن با اولویت نمایشگاه های تخصصی از ابتدای تیرماه و با رعایت آیین نامه های بهداشتی و بدون عرضه هر گونه مواد غذایی در حاشیه نمایشگاه پس از تهیه و ابلاغ آیین نامه های بهداشتی و تایید و موافقت مرکز بهداشت شهرستان بلامانع است. مسئولان نمایشگاه ملزم به نصب بنرهای آموزشی برای عموم مردم هستند.

وی اظهار کرد: تمامی اماکن ورزشی آبی (استخر، جکوزی و سونا) تا اطلاع ثانوی و تا زمان ابلاغ دستورالعمل ملی همچنان تعطیل است و فعالیت رشته های ورزشی که مستلزم مبارزه تن به تن و تماس و مواجهه افراد با یکدیگر است، تا اطلاع ثانوی ممنوع است .

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد اضافه نمود: تمامی کارگاه های قالی بافی غیرخانگی با رعایت آیین نامه بهداشتی و اخذ تاییدیه کتبی از مرکز بهداشت شهرستان مربوطه مجاز به فعالیت هستند. همچنین پیرو درخواست نمایشگاه های سمی فعالیت آن با رعایت آیین نامه های بهداشتی بلامانع است.

خامسی ادامه داد: پیرو درخواست انجمن ان. آ (NA) برگزاری جلسات بهبودی آن با رعایت آیین نامه های بهداشتی و اخذ تاییدیه کتبی از مرکز بهداشت مجاز است .

به گفته وی، پیرو درخواست نمایندگی رسمی سازمان مدیریت صنفی و مرکز آموزش بازرگانی استان برگزاری دوره های آموزشی با رعایت آیین نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و اخذ تاییدیه از مرکز بهداشت مجاز است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد گفت: تمامی آیین نامه های بهداشتی واحدهای مجاز اعلام شده، به وسیله اتحادیه های صنفی مربوطه به واحدهای تحت پوشش ابلاغ شد و در تمامی واحدهای صنفی فعالیت افراد دارای علائم بیماری و مبتلای قطعی به کرونا ممنوع است و ادامه فعالیت آنها بعد از بهبودی کامل و مطابق آیین نامه وزارت بهداشت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 332

به "فعالیت تعدادی از صنوف یزد مجاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت تعدادی از صنوف یزد مجاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید