فوائد مصرف گوشت های اورگانیک

به گزارش آوای وحش، گفته شده است که گوشت اورگانیک (بدست آمده به روش طبیعی) بهتر است از گوشت های عادی که معمولاً استفاده می کنیم. دلایلی که این ادعا را به اثبات می رسانند چه بوده و فوائد آن چه می باشد؟ این مطلب و بعضی موضوعات دیگر در

فوائد مصرف گوشت های اورگانیک

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

گفته شده است که گوشت اورگانیک (بدست آمده به روش طبیعی) بهتر است از گوشت های عادی که معمولاً استفاده می کنیم. دلایلی که این ادعا را به اثبات می رسانند چه بوده و فوائد آن چه می باشد؟ این مطلب و بعضی موضوعات دیگر در مقاله پیشِ رو پوشش داده شده اند.

گوشت اورگانیک گزینه سالمی است

این روزها همه نسبت به وزن خود حساس شده و به آن اهمیت می دهند و بعلاوه نسبت به سلامت خود آگاهی یافته و برای آن اهمیت قائلند. و تقریباً تمام مردم انتخابهای خود را از روی آگاهی انجام می دهند. به فروشگاه هایی می فرایند که شیرهای کم چرب و بی چربی را بجای انواع عادی فراوری می نمایند، گوشت های بسته بندی و فرآوری شده را بجای انواعی که در قصابی ها به فروش می رود، خریداری می نمایند و همین کار را با محصولات دیگری که دامنه وسیعی را شامل می گردد، انجام می دهند، می بینید؟ این آگاهی مردم را می رساند. در تمام این شتابها برای انتخاب زندگی سالم تر، گوشت اورگانیک به آرامی این جریان و حرکت را ادامه می دهد. چرا این گونه است؟ گوشت اورگانیک هنگامی که با گوشت عادی مقایسه می گردد، انتخاب سالم تری است. گفته می گردد که فوائد گوشت اورگانیک حیرت آور بوده، بطوریکه بسیار بیشتر از فوائدی است که همواره امید می رود گوشت معمولی داشته باشد. علت این پدیده دقیقاً چیست؟ در بخش آینده، سعی می کنیم پی ببریم گوشت اورگانیک چه گوشتی است و به چه علت انتخاب بهتری به شمار میرود.

گوشت اورگانیک در مقابل گوشت متعارف یا عادی

آیا گوشتی که از فروشگاه های محلی می خرید گوشت معمولی یا غیر اورگانیک است؟ بله، به احتمال زیاد به این گوشت هورمون رشد یا آنتی بیوتیک های خاصی زده شده است. به چه علت؟ این کار به دو علت انجام می گردد ـ یک، به این منظور که حیوان مبتلا به بیماری نگردد و دوم به این خاطر که حیوان چاق و چله گردد (جهت بدست آوردن گوشت بیشتر). پیامد مستقیم این کار چیست؟ این گوشت می تواند عوارض جانبی خاصی را در بدن انسان برجای گذارد.

و در خصوص گوشت اورگانیک چطور؟ گوشت ارگانیک چه گوشتی است؟ حیواناتی را شامل می گردد که بخاطر گوشت شان پرورش می یابند، و به آنها هیچ گونه هورمون رشد، استروئید و یا آنتی بیوتیک داده نمی گردد و در عوض با یک رژیم غذایی سالم و طبیعی تغذیه می شوند که هیچ گونه آفت کشی هم در آنها بکار نرفته است. به علاوه ، با حیوانات، رفتاری مهربانانه و انسان محبت آمیز داشته و در محوطه های تنگ و محدود قرار داده نمی شوند. بنابراین گوشت آنها سالمتر و مغذی تر خواهد بود.

در بخش زیر، به فوائد مختلف گوشت اورگانیک در سلامت دقیق تر و کامل تر پرداخته و به علت بهتر بودن گوشت اورگانیک برای انتخاب پی خواهیم برد.

فوائد خوردن گوشت اورگانیک

آیا گوشت اورگانیک برای شما بهتر است؟ مطمئن باشید این گونه است. در حقیقت می گویند که گوشت اورگانیک انتخابی سالم خواهد بود، اما دقیقاً فوائد آن در سلامت چه می باشد؟ در این بخش آنالیز اجمالی از آن به عمل می آوریم.

گوشتی سالم تر

حیواناتی که در مزارع ارگانیک پرورش داده می شوند هرگز به آنها آنتی بیوتیک داده نمی گردد. راه و روشی که آنها پرورش داده می شوند، سلامت شان را به علت تغذیه همیشگی از برترین مواد غذایی مغذی تضمین می سازد. به این علت که در محیطی طبیعی زندگی می نمایند، که دسترسی مناسب به دامان طبیعت را دارند، سالمتر خواهند بود. سلامت روحی و روانی مختل شده می تواند بیماری هایی را در حیوان ایجاد کند. از آنجا که در روش اورگانیک به این عامل رسیدگی می گردد، بنابراین سلامت حیوان تضمین و در نتیجه گوشت او بهتر خواهد بود. مهمتر و بهتر آنکه این گوشت حاوی تعداد زیادی ویتامین ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی طبیعی (امگا 3، چربی مفید و کلسترول) است که می تواند به انسان بخشیده و به سلامت او بیانجامد.

گوشتی خوشمزه تر

حیواناتی که در مزارع ارگانیک پرورش می یابند، اجازه می یابند به طبیعی ترین شکل موجود پرورش یابند، به گونه ای که بر فرایند رشدشان تغییری ایجاد نمی گردد. بعلاوه، با هیچ گونه مواد شیمیایی و استروئید تغذیه نمی شوند و هم هیچ گونه آنتی بیوتیکی به آنها داده نمی گردد. نتیجه چه خواهد بود؟ به دست آمدن گوشتی بسیار خوشمزه. هنگامی که به حیوانات مواد شیمیایی و مانند آن داده می گردد، طعم گوشت تغییر می نماید. به طور مشابه، اگر حیوانی بیمار باشد، گوشت را فاسد ساخته و طعم آن ترش می گردد.

عاری از مواد شیمیایی مضر

دادن هورمون های مختلف به حیوانات می تواند عوارض جانبی شدیدی در آنها ایجاد کند. به اسم مثال، تزریق هورمون رشد نوترکیب گاوی (rBGH) به گاو می تواند به افزایش هورمون IGF-1 در شیر منجر گردد. این عامل به ایجاد سرطان در انسان شناخته شده است. به طور مشابه، آنتی بیوتیک های دیگر می توانند بیماری های شدید دیگری هم در انسان ایجاد نمایند. این موارد تنها مثالهای محدودی بودند و اگر نگاهی موشکافانه تر به این فاکتور و عامل بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که خطرات این چنینی گوناگونی برای سلامت وجود دارد که می تواند تنها با مصرف گوشت حیواناتی که با مواد شیمیایی پرورش یافته اند، ایجاد شوند. به عبارت دیگر، به این علت که گوشت اورگانیک از طریق مواد طبیعی پرورش داده شده و دارای این موادشیمیایی نیست، قطعاً هیچ خطری برای سلامت فرد ایجاد نخواهد کرد.

پرورش انسان محبت آمیز

بهتر است بدانیم که حیواناتی که به خوبی پرورش داده می شوند، می توانند به وفور از نور خورشید بهره برند، در نواحی وسیع و جادار زندگی نمایند و با طبیعی ترین مواد غذایی تغذیه می شوند، در نتیجه سلامت بالایی را تضمین می نمایند. با مقایسه این شیوه زندگی با شیوه پرورش حیواناتی که در مزارع عادی پرورش می یابند، تفاوت آشکاری در آنها مشاهده خواهید کرد. احتیاجی به گفتن نیست که بایستی با حیوانات رفتاری مهربانانه و انسان محبت آمیز داشته باشیم.

مواردی که اشاره شد، فواید مختلف گوشت اورگانیک در سلامت بودند که در پی آن به طور اتوماتیک به سلامت بهتر انسان منجر می گردد. به چه علت باید مواد غذایی اورگانیک مصرف کنیم؟ به همین علتی که ذکر شد. تنها مسئله ای که افراد با این انتخاب بسیار عالی دارند کمی گرانتر بودن آن نسبت به گوشتهای معمولی است به علت وسایل و موادی که برای پرورش آنها مورد احتیاج است. با این وجود، با فواید حیرت آوری که این گوشتها برای سلامت ما فراهم می سازند، آیا ارزش آن را دارد که بی خودی آن را بزرگ کنیم؟ حق انتخاب با شما است.

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1147

به "فوائد مصرف گوشت های اورگانیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوائد مصرف گوشت های اورگانیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید