مسکن مهر هم دلاری شد!

به گزارش آوای وحش، حضور پر رنگ دلالان در شهر های جدید تهران از جمله پرند و پردیس اجازه نفس کشیدن به متقاضیان را نمی دهند و همیشه در این شهر ها شاهد دیوار های از دلالان هستیم.

مسکن مهر هم دلاری شد!

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار ، موضوع مسکن مهر و حضور دلالان این روزها در بسیاری از شهرهای جدید از جمله پردیس، پرند و هشتگرد بسیار داغ شده به طوری که دلالان اجازه نمی دهند که خریداران و فروشندگان مسکن مهر نفس راحتی بکشند این در حالی است که همیشه اعلام می گردد که سعی داریم با استفاده از اقدامات لازم بتوانیم بساط این دلالان را بر چینیم اما به نظر می رسد که دلالان در این روزها بسیار قوی تر از مسئولان و دستگاه ها شده اند و حاضر نیستند که به راحتی از این شغل پر درآمد پا پس بکشد.

بر اساس این گزارش شهر پردیس در مقایسه با سایر شهرهای جدید حضور دلالان را پررنگ تر احساس می نماید و این خود باعث شده که متقاضیان این شهر به دلیل حضور دلالان بیشتر تحت فشار باشند.

به گفته بسیاری از متقاضیان حضور دلالان باعث شده که بسیاری از آنها واحد خود را به دلیل فشاری که به آنها می آورند ارزان تر فروش برسد و این موضوع باعث شده که ضرر بسیار زیادی از این موضوع ببینند.

فرهادی یکی از متقاضیان در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرنگاران در این خصوص می گوید: دلالان همیشه سعی می نمایند با حرف های نا امید نماینده به متقاضیان، آنها را مجبور نمایند واحد هایشان را بفروشند. بارها شد

او ادامه داد: سال گذشته از همین طریق یک دلال واحد من را به نصف قیمت خرید و باعث شد که من دیگر نتوانم واحدی خریداری کنم.

حمیدی متقاضی دیگری درباره حضور دلالان در پردیس به ما گفت: دلالان در بعضی از مواقع پیشنهاداتی را با قیمت های بسیار نجومی می دهند تا بعد از مدتی سعی نمایند با قیمت بالاتری به متقاضیان دیگر بفروشند.

در ادامه آنالیز ضعف نظارتی دستگاه ها در ساخت و سازهای مسکن مهر به ویژه در پردیس با یک دلال در حوزه مسکن های نیمه ساخت مهر برخوردیم، وی که ما را به عنوان فروشنده تلقی نموده بود، گفت: من واحدی در پردیس دارم که 540 میلیون تومان می فروشم. این در حالی است که قیمت واقعی این واحدها حدود 340 میلیون تومان است. این روزها نرخ های ماهم با دلار بالا می رود و یک جورهایی مسکن را هم با نرخ دلار حساب می کنیم!

او در ادامه اظهار کرد: دلالی هم اکنون در پردیس بسیار رونق دارد و به دلیل افزایش قیمت در کلانشهر تهران تقاضا برای خرید مسکن در این مناطق بسیار زیاد شده بنابراین باید بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

مشاهدات میدانی و همچنین صحبت های متقاضیان و خریداران مسکن مهر حاکی از آن است که دلالان حتی اجازه نفس کشیدن به فروشندگان و یا خریداران را نمی دهند و این خود باعث شده متقاضیان با مسائل بسیار زیادی رو به رو شوند.

از طرف دیگر در بعضی از روزهای هفته دلالان دیوارهایی از انسان را تشکیل می دهد که حتی نیروی انتظامی و یا دادستانی هم قادر به شکستن آن نیست. یکی از متقاضیان این واحدها با اشاره به اینکه دلالان در مقابل کارگزاری ها سعی می نمایند با حرف های نا امید نماینده واحدمان را از چنگمان در بیاورند، گفت: چندین سال است که چشم انتظار تحویل واحدهایمان هستیم اما هم اکنون دلالان سعی می نمایند با حرف های جذاب واحدهایمان را به آنها بفروشیم.

در همین زمینه سلیم عبدی مدیر طرح فاز 11 پردیس در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه دلالی مدت زمان بسیاری است که در شهر پردیس مرسوم شده و البته مزاحمت های بسیار زیادی را ایجاد نموده است، گفت: بسیاری از دلالان خودسرانه وارد این بخش شده و باعث ایجاد مزاحمت های بسیار زیادی برای متقاضیان از جمله خریداران و فروشندگان مسکن مهر شده و سعی می نمایند این واحدها را از چنگ آنها در بیاورند.

عبدی با اشاره به اینکه هر هفته آدینه بازدیدهایی برای متقاضیان جهت مشاهده آخرین شرایط واحدهای مسکن مهر برگزار می کنیم، اضافه نمود: این دلالان از این فرصت استفاده نموده و همراه متقاضیان برای بازدید به این روزها مراجعه می نمایند در نتیجه در همان طول زمان بازدید سعی دارند با گفتن حرف های نا امیدنماینده از جمله که این واحدها تا چند سال آینده به اتمام نمی رسد و یا اینکه قیمت ساخت آنها بسیار افزایش می یابد سعی می نمایند متقاضیان را برای فروش واحدهای خود ترغیب نمایند.

او توضیح داد: هم اکنون شرکت عمران 120 تا 200 میلیون تومان جهت آماده سازی واحد مسکونی یارانه دولتی پرداخت می نماید این در حالی است که آورده متقاضیان تنها 38 میلیون تومان است و با تسهیلات 40 میلیون تومانی می توانند واحدهای خود را دریافت نمایند.

مجری طرح فاز 11 پردیس تاکید نمود: ساخت هر واحد برای ما بسیار گران تمام می گردد و تنها هدف ما آن است که این واحدها به دست متقاضیان واقعی برسد اما متاسفانه دلالان و سوداگران از این فرصت ها استفاده نموده و با ایجاد مزاحمت های بسیار زیاد سعی می نمایند واحدها را از آن خود نمایند.

عبدی با اشاره به اینکه ما هیچ ابزاری برای جلوگیری از حضور دلالان نداریم، ادامه داد: هر هفته با برگزاری بازدید سعی می کنیم متقاضیان از آخرین شرایط پیشرفت امکانات خود مطلع کنیم اما متاسفانه این دلالان با حرف های ناامیدنماینده متقاضیان را مجبور به فروش می نمایند.

او با بیان اینکه بیش از 340 دستگاه ماشین آلات سنگین در سایت ها فعال هستند و دو هزار نفر هم نیرو در این حوزه فعال دارند، گفت: فاز 11 پردیس پیشرفت بسیار خوبی دارد و تا خاتمه سال بخش عمده ای از این واحدها به متقاضیان تحویل داده می گردد.

مهدی راهنمایی مدیر عامل شهر پردیس در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرنگاران با اشاره به انبوه واحدهای مسکونی که در پردیس وجود دارد و این واحدها آماده و به مردم در حال واگذاری است، اضافه نمود: تعداد زیادی از این واحدها در حال خرید و فروش است که این اقدامات زمینه ساز افزایش دلالان می گردد. حتی دیده شده است که یک واحد مسکونی در پردیس بیش از 12 بار خرید و فروش شده است یا از طرفی هستند کسانی که 100 واحد مسکن مهر را در اختیار خود گرفته اند.

او ادامه داد: تعداد زیادی بنگاه و دلال در شهر پردیس وجود دارد که در مقایسه با سایر شهرها بسیار بیشتر بوده است و کنترل آن به راحتی امکان پذیر نیست.

راهنمایی با اشاره به اینکه شرکت عمران پردیس در کوشش است که دلالان سرپایی را کنترل کند، اضافه نمود: برای کنترل این دلالان سعی داریم دلالان سرپایی را ساماندهی کنیم، قراردادهایی با دادستان و نیروی انتظامی برای کنترل این بازار منعقد نموده ایم تا به وسیله نیروی انتظامی دلالان در اطراف کارگزاری را جمع آوری کنیم.

مدیر عامل پردیس با بیان اینکه دادستانی ورود جدی به این موضوع نموده است، اضافه نمود: طی مذاکراتی که با دادستانی اجرا شده تنها بنگاه و مشاوران املاک صاحب صلاحیت حق خرید وفروش مساکن مهر را دارند و مابقی نباید در این موضوع دخالت نمایند.

شرایط بازار مسکن مهر در پرند هم بهتر از پردیس نیست و دلالان هم در این شهر حضور پررنگی دارند که این خود باعث شده متقاضیان در پرند نتوانند رنگ آرامش را ببینند.

حمیدی یکی از متقاضیان مسکن مهر در پرند در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود: چندین سال است که در پرند ثبت نام نموده ایم اما هنوز بعد از گذشت چندین سال این واحد به ما تحویل داده نشده و حتی در مراحل تکمیل هم قرار ندارد.

این متقاضی مسکن مهر در پرند گفت: بسیاری از بنگاهداران از این فرصت و تاخیر در تحویل واحد استفاده نموده و سعی می نمایند امتیاز مسکن مهر متقاضیان را خریداری نمایند.

او گفت: بسیاری از دلالان واحدها را زیر قیمت از مشتریان خریداری می نمایند به طور مثال 50 میلیون تومان زیر قیمت واحدها را از متقاضیان خریداری می نمایند اما 60 تا 70 میلیون تومان بالاتر از قیمت واقعی خریداران می فروشند.

در همین رابطه وطن خواهی مدیر عامل پرند در گفت گو با خبرنگاران با بیان اینکه برنامه جدی برای تحویل واحدهای مسکن مهر در شهر پرند در دستور کار خود قرار داده ایم، گفت: اگر کسی بعد از چندین بار دستور و پیگیری واحد را تحویل نگرفته و آورده خود را تکمیل نکرد در مرحله اول جابه جا و در مرحله دوم واحد را پس می گیریم.

او با تاکید بر اینکه از ابتدای ماه آینده این اقدام را در دستور کار خود قرار خواهیم داد، اظهار کرد: از هم اکنون این موضوع را اعلام می کنیم تا متقاضیان آورده خود را تکمیل نمایند.

بحث دلالی این روزها در بازار مسکن مهر رشد بسیار چشم گیری نموده این در حالی است که هنوز هیچ ابزار قانونی برای خروج دلالان در نظر گرفته نشده است البته در پردیس مصوب شد تا با افزایش 20 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر در پردیس دلالان را از این بازار بیرون نمایند اما به نظر می رسد که این ابزار برای دلالان آنقدر به صرفه باشد که حاضر به پرداخت آن هستند. بنابراین دولت باید هرچه سریعتر با اخذ مالیات از خانه های خالی رنگ آرامش را به بازار مسکن بازگرداند. البته محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی هم پیش تر در گفت و گو با خبرنگاران از نهایی شدن طرح مالیات بر خانه های خالی و راه اندازی دو سامانه برای مقابله با دلالی ها خبر داده بود.

  • افزایش بی سروصدای قیمت های مسکن مهر / نان دلالان مسکن مهر آجر می گردد
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 358

به "مسکن مهر هم دلاری شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن مهر هم دلاری شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید