هشدار؛ این تماس کلاهبرداری است

به گزارش آوای وحش، چندی است طی تماس هایی با مشترکان، ادعا می گردد این تماس از طرف اپراتورهاست و پیشنهاد می گردد با پرداخت مبلغی، از اینترنت رایگان و کاهش هزینه های تماس برخوردار شوند.

هشدار؛ این تماس کلاهبرداری است

به گزارش، هنگامی که با شما تماس تلفنی گرفته می گردد و به شما وعده جایزه و هدیه می دهند، از شما اطلاعات کارت بانکی تان را می خواهند و یا مواردی از این دست که حتماً با آن ها روبرو شده اید، باید دقت کنید که علی رغم جذاب بودن این پیشنهادها، احتمال این که در آستانه فریب خوردن توسط کلاهبرداران قرار گرفته باشید، بسیار است.

وقتی در تماس های تلفنی به شما می گویند برنده جایزه ای فوق العاده از یک مسابقه شده اید که احتمالاً شما هیچ گاه در آن مسابقه شرکت نکرده اید؛ زمانی که می گویند برای دریافت جایزه باید مبلغی پرداخت کنید و یا از شما می خواهند، اطلاعات کاملاً شخصی و محرمانه اقتصادی خود را در اختیارشان قرار دهید، باید محتاط باشید، زیرا سیستم های تجاری مطمئن و قانونی، هیچ گاه احتیاج بر جزئیات حساب اقتصادی شما ندارند و حتی اگر قرار باشد پولی یا جایزه ای را به شما بدهند، احتیاج به رمز عبور کارت شما را ندارند و دادن شماره حساب یا شماره کارت کفایت می نماید.

اما یکی از انواع مزاحمت ها و کلاهبرداری ها، زمانی است که با شما تماس می گیرند و ادعا می نمایند که این تماس از طرف اپراتورتان است. ممکن است اطلاعاتی از قبیل معینات و یا حتی جزییات قبض شما را هم داشته باشند، در مقابل به شما پیشنهاد می دهند با پرداخت مبلغی، از خدمات اینترنت رایگان و کاهش هزینه ها در قبض تلفنتان برخوردار شوید. در حالی که با پرداخت این مبلغ، تنها گرفتار کلاهبرداری جدید شده اید.

پیش از این هم رخ داده بود که در تماس با کاربران، برای یکسان سازی تعرفه ها و تک نرخی شدن تماس های درون شبکه یا برون شبکه اپراتور ها که هزینه ای برای مشترکان ندارد و جزو خدماتی است که توسط اپراتور ها ارائه شده، بعضی سودجویان اقدام به دریافت هزینه می کردند که معین شد این گونه تماس ها کلاهبرداری است و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.

باید توجه داشته باشید شما حق دارید درباره هر شخصی که تلفنی با شما تماس می گیرد و به شما پیشنهاد می دهد، آنالیز های لازم را انجام دهید، با نامه نگاری از آن ها اطلاعات کاری بخواهید، تماس بگیرید، مرجع های آن ها را استعلام کنید و زمانی برای فکر کردن و تصمیم گیری در خصوص پیشنهاد آن ها داشته باشید؛ زیرا افرادی که به طور قانونی و به دور از هرگونه کلاهبرداری به صورت تلفنی بازاریابی انجام می دهند، مسئله ای ندارد از این که اطلاعات فعالیت معقول و منطقی خود را در اختیار شما قرار دهند.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 103

به "هشدار؛ این تماس کلاهبرداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ این تماس کلاهبرداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید