هواشناسی؛ کاهش تدریجی دما در اغلب منطقه ها

به گزارش آوای وحش، خبرگزاری خبرنگاران- طبق نقشه های هواشناسی، در روز های آینده در بیشتر منطقه ها کشور 7 تا 10 درجه دما کاهش می یابد.

هواشناسی؛ کاهش تدریجی دما در اغلب منطقه ها

به گزارش خبرنگاران، مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی با اعلام این مطلب گفت: دیروز سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشورمان شد. از نیمه های شب تا به این ساعت در منطقه ها مختلفی از استان های واقع در نیمه غربی استان های ساحلی خزر و دامنه های جنوبی البرز بارندگی به شکل برف و باران گزارش شده است.

وی افزود: این سامانه بارشی تا فردا و پس فردا در کشورمان فعال خواهد بود. روز دوشنبه با خروج این سامانه، دوباره سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشورمان می گردد.

کارشناس هواشناسی افزود:، اما تمرکز بارش های امروز در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و شرقی و بخش های جنوبی استان اردبیل، گیلان، غرب مازندران و شمال شرق استان خوزستان، غرب استان کردستان، چهارمحال وبختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان، بخش های غربی و جنوبی استان اصفهان، نیمه شمالی استان فارس و بخش هایی از بوشهر است که می تواند شرایط را برای سیلاب و آبگرفتگی مهیا کند.

ضرابی گفت: در ارتفاعات و منطقه ها کوهستانی استان زنجان، قزوین، البرز و تهران هم انتظار شدت بارش ها را داریم.

وی افزود: پیش بینی می کنیم برای فردا با شدت و ضعف بیشتر بارش های کشورمان بر اثر این سامانه بارشی باشد. با این حال تمرکز بارش ها در چهار محال وبختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، منطقه های از فارس، بوشهر و خوزستان خواهد بود.

ضرابی بعلاوه به بخش هایی از جنوب کشورمان مانند استان های هرمزگان، نیمه جنوبی استان کرمان در شرق خراسان رضوی و بخش هایی از خراسان جنوبی نیز اشاره نمود.

کارشناس هواشناسی افزود: کاهش دما از امروز در شمال غرب وغرب سواحل دریای خزر شروع می گردد. انتظار می رود تا اواسط هفته آینده به تدریج کاهش دما غالب نقاط نیمه شمالی کشور را در بر بگیرد. این کاهش دما بین 7 تا 10 درجه را در اغلب نقاط شمالی کشورمان انتظار داریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1334

به "هواشناسی؛ کاهش تدریجی دما در اغلب منطقه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی؛ کاهش تدریجی دما در اغلب منطقه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید