پانورامای خیره کننده از سیاره سرخ

به گزارش آوای وحش، ناسا یک پانورامای خیره کننده از مریخ به اشتراک گذاشته که مکان استراحت مریخ نورد کنجکاوی نیز است.

پانورامای خیره کننده از سیاره سرخ

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آوای وحش به نقل از دیلی میل، ناسا یک پانوراما خیره نماینده از مریخ به اشتراک گذاشته که مکان استراحت مریخ نورد کنجکاوی نیز است.

مریخ نورد کنجکاوی خودرو مریخ نورد است که هم اکنون در گودال گیل نزدیکی خط استوا مریخ، در حال کاوش است.

ین کاوشگر پیچیده ترین کاوشگری است که سازمان فضایی آمریکا، ناسا، به سیاره سرخ (مریخ) فرستاده است. این خودروی شش-چرخه که 2.9 متر طول و ارتفاعی به اندازه قد یک انسان معمولی و 900 کیلوگرم وزن دارد، می تواند بر روی سطح سیاره حرکت کند که حدود چند ده متر در روز است .

این پانوراما از 354 تصویر جداگانه تهیه شده است که توسط دوربین پانوراما مریخ نورد (Pancam) از 13 مه تا 10 ژوئن تهیه شده است.

پانوراما تصاویری از سه فیلتر مختلف Pancam را تشکیل می دهد ، که تأیید می نمایند نور در طول موج 753 نانومتر (نزدیک مادون قرمز) ، 535 نانومتر (سبز) و 432 نانومتر (بنفش) محور است.

جان کالاس، مدیر پروژه کنجکاوی از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنا، کالیفرنیا گفت: این پانورامای نهایی مظهر آن چیزی است که باعث شده فرصت ما برای مریخ نوردی چنین مأموریتی چشمگیر اکتشاف و کشف باشد.

آژانس فضایی آمریکا اظهار داشت که این امر در درک آنها از زمین شناسی و محیط زیست سیاره نقش بسزایی داشته و زمینه های لازم برای ماموریت های آینده روباتیک و انسانی را در سیاره سرخ فراهم می آورد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 4

به "پانورامای خیره کننده از سیاره سرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانورامای خیره کننده از سیاره سرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید