گزارش نشست میان صخره ها در خانه جشنواره

به گزارش آوای وحش، تهران (پانا) - اولین نشست از روز چهارم جشنواره سی و چهارم با حضور عوامل فیلم سینمایی میان صخره ها و با اجرای امیرحسین اشرفی برگزار گردید.

گزارش نشست میان صخره ها در خانه جشنواره

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان، نشست فیلم میان صخره ها پس از سرانجام اولین نمایش این فیلم در خانه جشنواره، با حضور عوامل فیلم برگزار گردید.

در ابتدای نشست مختار عبداللهی، کارگردان این فیلم گفت: در ابتدا می خواستم با تک بازیگر، کاراکتر ابراهیم را پیش ببرم اما کار به شدت سخت می شد و البته یکی از دشوارترین های زندگی ام را انجام دادم. کار با کودک به نوعی سخت است و تمام بار فیلم به دوش این 2 نفر بود. اگر می دانستم تا این مقدار کار سخت پیش می رود هرگز این فیلم را نمی ساختم.

آندیا یحیی پور بازیگر کودک فیلم گفت: کار سختی داشتیم چون از پدر و مادرم دور بودم. بازی در نقش کودک چوپان سخت بود؛ اما زمان برگشت از لوکیشن به تهران به قدری به من خوش گذشت که دوست نداشتم به تهران برگردم.

حمیدرضا غیبی دیگر بازیگر کودک این فیلم ادامه داد: از کارگردان فیلم متشکرم که من را به عنوان کاراکتر اصلی انتخاب کرد. من پیش از اکران بسیار استرس داشتم و وقتی فیلم را دیدم شوکه شدم. عوامل هم برای این فیلم بسیار زحمت کشیدند چون کار خیلی سختی بود.

سپس حسین سیدیان مدیر فیلمبرداری میان صخره ها شرح داد: کارگردانی فیلم کار سختی بود. لوکیشن سختی داشتیم و گاه برای یک لانگ شات 20 دقیقه کوهنوردی می کردیم. کار با کودک و نوجوان سخت است و این فیلم سخت تر از چیزی بود که فکرش را می کردم.

در ادامه محمد احمدی تهیه کننده فیلم، در مورد انتخاب این فیلمنامه اضافه کرد: فیلمنامه فیلم برای من مهم است و بیشتر فیلمنامه هایی که قصه خوبی داشته باشند، به خاطر پتانسیل فیلمنامه جذب ساخت آن می شوم. باید فرایند قصه در این فیلم ها به گونه ای باشد تا هزینه های خود را به مرور برگرداند.

عبداللهی در بخش دیگری از این نشست گفت: در جنس فیلم هایی که ما کار می کنیم، افرادی که بازیگر نیستند، بهتر ظاهر می شوند. اگر قرار باشد فیلمسازی را ادامه بدهم قصد دارم در هر ژانری یک اثر داشته باشم. من ترجیح دادم آغاز کارم با کار کودک باشد. واقعا تجربه سختی داشتم اما در نهایت خستگی از وجود ما بیرون رفت.

آندیا یحیی پور بازیگر فیلم درباره سکانس هایی که در آن گریه می کرد، گفت: من وقتی می خواستم در حین فیلم گریه کنم، به کارهای بد خودم فکر می کردم. البته در سکانس زیر باران واقعا از اعماق قلبم به دلیل سرد بودن هوا گریه کردم!

عبداللهی کارگردان میان صخره ها در ادامه گفت: رادیویی که در فیلم استفاده شده، از ابتدا در متن فیلمنامه وجود داشت؛ اما بعضی ها سکانس مربوط به رادیو را بد می دانستند اما این رادیو موجب شد تا دلیل و معلول های زیادی در فیلم شکل بگیرد. دلیل اصلی حضور رادیو در فیلم این بود که این رسانه بی توجه به همه چیز کار خود را می نماید و با وجود اینکه ضربه می خورد اما همچنان کار خود را می نماید.

در ادامه رضا آل احمد دستیار اول کارگردان و برنامه ریز این فیلم، گفت: متاسفانه گله ای از رسانه ها دارم که از فیلم ما آن چنان حمایت نکردند. ما در لوکیشن های بسیار سخت نمی توانستیم حتی راه برویم. یادم می آید که یکی از همکارانم نزدیک بود از صخره به پایین پرتاب گردد…

کارنگ کلباسی آهنگساز میان صخره ها درخصوص موسیقی محلی این فیلم گفت: باید اِلمان موسیقی فیلم را از قوم بختیاری با موسیقی روز تلفیق می کردیم، و همگی را باید با 2 ساز می نواختیم که بسیار چالش برانگیز بود. حتی از من درخواست شد تا اِلمان های بختیاری بیش از پیش گردد و با اوج گرفتن داستان موسیقی مدرن خود را بیشتر نشان داد.

او ادامه داد: موسیقی بختیاری غم خاصی دارد. ما سعی کردیم از ماهور بسیار استفاده کنیم و البته ساز پیانو را بچه هاه کردم تا حالت غم انگیز فیلم گرفته گردد.

در این نشست محمد حسن زاده طراح صحنه و لباس گفت: بابت کار کردن در این پروژه با تمام سختی ها بسیار لذت بردم و واقعا روزهای خوشی را کنار هم داشتیم. همدلی و یکدلی عوامل موجب شکل گرفتن این کار شد. همکاری دو کاراکتر کودک در بخش لباس بسیار خوب بود. از عبداللهی، سیدیان، رضاییان و همه عوامل فیلم متشکرم و امیدوارم به نتیجه مطلوب برسیم.

سپس محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی که از سرمایه گذاران این فیلم است، گفت: بخشی از سال 1398 به مرکز اضافه شد که متولی ساخت فراوری فیلم های تجربی و فیلمسازهای با نگاه نگاه نوگرا بود. ما می خواستیم در بخش کم بودجه و خلاق، پر کار تر شویم. سینمایی که به بودجه نیازمند بود با بالا رفتن هزینه ها دچار مشکل می شد اما با تشکیل این بخش خواستیم نقاط مختلف کشور در ساخت فیلم سهیم باشند. خواستیم کشف و تجربه را در فیلم ها به کار بگیریم و بیش از پیش کوشا باشیم. توان فردی در ساخت فیلم مهم است. این فیلم از فراز و نشیب های بسیار عبور کرد و بالاخره توانست به جشنواره فیلم های کودک و نوجوان برسد.

حمیدی مقدم ادامه داد: مهم این بود به شرایط زیستی در کشورمان توجه کنیم و امیدواریم این موضوع در آینده هم بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1164

به "گزارش نشست میان صخره ها در خانه جشنواره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نشست میان صخره ها در خانه جشنواره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید