یک پیش بینی برای بازار مسکن در 6 ماه آینده

به گزارش آوای وحش، خبرنگاران/خوزستان رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز گفت: به نظر می رسد که در قیمت مسکن ثبات ایجاد گردد مگر اینکه در قیمت مصالح ساختمانی و آیتم های فراوری مسکن از نظر قیمتی، لجام گسیختگی به وجود بیاید کما اینکه این موضوع در حال وقوع است.

یک پیش بینی برای بازار مسکن در 6 ماه آینده

قنبرعلی زنگنه در گفت وگو با خبرنگاران درباره قیمت مسکن اظهار کرد: از ابتدای امسال تا به امروز قیمت مسکن تغییری نداشته است و با کاهش در مقدار خرید و فروش مسکن روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه مسکن در رکود قرار گرفته است، اضافه نمود: مصالح ساختمانی و هزینه ساخت مسکن گران شده است اما قیمت مسکن افزایش نداشته است. در شرایط کنونی اگر شخصی در پی فروش مسکن خود باشد معمولا با خریدار کنار می آید و تخفیف می دهد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز گفت: فعلا شرایط مسکن پایدار است و افزایش قیمت مصالح و هزینه های ساخت، در شش هفت ماه آینده تاثیر خود را می گذارد.

زنگنه اضافه نمود: به نظر می رسد که در قیمت مسکن ثبات ایجاد گردد مگر اینکه در قیمت مصالح ساختمانی و آیتم های فراوری مسکن از نظر قیمتی، لجام گسیختگی به وجود بیاید کما اینکه این موضوع در حال وقوع است. چه اتفاقی افتاده که قیمت سیمان به یکباره 60 تا 70 درصد گران شده است؟

وی با بیان اینکه میانگین قیمت مسکن در اهواز هر مترمربع 11 تا 12 میلیون تومان است، توضیح داد: مسکن در منطقه ها مختلف اهواز مانند گلستان هر مترمربع از 12 میلیون تومان تا 18 میلیون تومان، زیتون کارمندی از 15 میلیون تومان تا 23 میلیون تومان، کیانپارس از 14 میلیون تومان تا 35 میلیون تومان، کوی ملت از 13 میلیون تومان تا 18 میلیون تومان، خیابان های برخوردار در منطقه پاداد از 15 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان و اراضی پاداد از 12 میلیون تومان تا 16 میلیون تومان قیمت دارد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز گفت: قیمت های اعلام شده صرفا برای خانه های کلید اول هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1031

به "یک پیش بینی برای بازار مسکن در 6 ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پیش بینی برای بازار مسکن در 6 ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید