ایجاد شورای اجرایی طرح ارتقای احساس امنیت زنان در منطقه 12

به گزارش آوای وحش، خبرگزاری خبرنگاران- علی محمد سعادتی از ایجاد شورای اجرایی و دبیرخانه طرح ارتقای احساس امنیت زنان در قلب طهران اطلاع داد.

ایجاد شورای اجرایی طرح ارتقای احساس امنیت زنان در منطقه 12

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علی محمد سعادتی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: شورای اجرایی و دبیرخانه طرح ارتقای احساس امنیت زنان با هدف بهسازی فضای شهری برای حضور همه افراد به ویژه زنان و بچه ها، دستیابی به الگوی تعیین در ارتقای امنیت زنان در فضاهای شهری و حضور فعال تر آنان در سطح شهر با همکاری اداره امور بانوان منطقه 12 ایجاد می گردد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به مقوله امنیت، به ویژه در محلات کم برخوردار و این نکته که بافت قدیمی و فرسوده منطقه 12 و نبود حیات شبانه در بیشتر محلات آن، باعث بروز فضاهای ناامن در سطح این منطقه است، گفت: احساس امنیت، همیشه یکی از بنیادی ترین احتیاجهای انسان در جامعه است و بدون برخورداری از امنیت نمی توان انتظار کارآیی و پویایی را در شهر داشت که در این بین زنان و بچه ها به لحاظ روانی بیش از دیگران به این احساس احتیاج دارند.

سعادتی در تشریح بعضی از مهم ترین وظایف شورای یادشده اضافه کرد: هماهنگی میان نهادها و سازمان های دخیل در اجرای طرح، اجرای طرح و حل مسائل و چالش ها، هماهنگی با سازمان های دخیل منطقه ای مانند نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، بهزیستی، اداره برق و ... به منظور اجرای فعالیت های مرتبط با آن سازمان، هماهنگی بین معاونت های تخصصی برای پیگیری و انجام مأموریت های محوله، ارائه گزارش از اجرای هر گام به شورای راهبردی از جمله وظایف این شورا خواهند بود.

شهردار منطقه 12 همچنین یادآور شد: دبیرخانه اجرایی این شورا در اداره امور بانوان منطقه تشکیل می گردد که بعضی از مهم ترین وظایف آن، جلب مشارکت های مردمی، دریافت ایده و طرح های شهروندان، برگزاری جلسات و تهیه صورت جلسات و تجمیع گزارش های اجرای طرح در منطقه خواهد بود.

به گفته وی این شورا با حضور شهردار منطقه به عنوان رئیس شورا و با عضویت معاونان شهردار، شهرداران نواحی، مدیر اداره امور بانوان منطقه، نمایندگان و معتمدان محله (حداقل دو نفر)، سازمان های مردم نهاد فعال در منطقه، دفاتر توسعه محلی مرتبط با هر محله تشکیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 689

به "ایجاد شورای اجرایی طرح ارتقای احساس امنیت زنان در منطقه 12" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد شورای اجرایی طرح ارتقای احساس امنیت زنان در منطقه 12"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید