سایز دقیق شما چند است؟

به گزارش آوای وحش، خبرنگاران: سایز دقیق شما چند است؟ دانستن سایز دقیق و درست مهم ترین مورد در انتخاب لباس است. مهم است لباسی را که انتخاب می کنید روی اندام تان بنشیند؛ یعنی نه گشاد باشد که به تن تان زار بزند و نه آنقدر تنگ باشد که در آن لباس احساس راحتی نداشته باشید. مهم ترین جایی که همین ندانستن سایز گیرتان می اندازد خرید کردن از فروشگاه هایی است که امکان پرو لباس ندارند. زمانی را تصور کنید که یک سفربه کشوری خارجی در پیش دارید و اطرافیان به شما پیشنهاد خرید لباس یا کفش به عنوان سوغات داده اند و شما هم استاندارد های درست لباس و کفش آن کشور را نمی دانید!

سایز دقیق شما چند است؟

همیشه هم که نمی شود به چشم هایتان اعتماد و سایز ها را چشمی انتخاب کنید، چرا که امکانی برای تعویض لباس وجود ندارد! ما در این گزارش سایز های استاندارد بانوان و آقایان را به شما معرفی کرده ایم. همچنین اندازه های استاندارد قسمت های مختلف اندام شما در این گزارش به صورت جدول آمده تا به راحتی از آن استفاده کنید.

برای دریافت سایز درست یادتان باشد:

  • حتما لباسی نازک بپوشید.
  • غذا و آب زیادی نخورید.
  • از متر های استاندارد استفاده کنید.
  • از یک فرد دقیق و منصف کمک بگیرید؛ و در نهایت اینکه صاف بایستید، شانه ها را به عقب بدهید. گردن صاف و کمر در راستای بدن باشد تا شکم تان هم آویزان نباشد!

با سایز های استاندارد آشنا شوید

ظاهرا هر کدام از ما سایز دقیق خودمان را می دانیم، اما اگر بدون پرو دست به خرید و انتخاب بزنیم، خرید ریسکی انجام داده ایم. به همین دلیل بهتر است که با استاندارد های اصلی سایز لباس، حتی در کشور های مختلف هم آشنا باشید. لباس هایی که متعلق به برند های شناخته شده دنیا هستند، سایز های استاندارد تری دارند، اما اگر شما اصول مشخص سایز و جدول تطبیقی و مدل های مختلف سایزبندی را بدانید، با تضمین خرید می کنید؛ حتی اگر برای دیگران خرید کنید.

آیا دو سایزی شده اید؟

برخی از افراد هم کمی کارشان در انتخاب لباس سخت است. چرا که تک سایزی نیستند و بدن شان اصطلاحا دوسایزی است؛ یعنی سایز بالا تنه شان به پایین تنه شان نمی خورد. اگر به تازگی متوجه این تغییرات شده اید که چه بهتر، سریع تر به فکر اصلاح سایز خودتان باشید. گاهی با کمک یک مربی حرفه ای در یک باشگاه (همراه با مشورت یک پزشک) می توانید با انجام تمریناتی این تغییر سایز را اصلاح کنید.

هیچ سایزی ایده آل نیست

مراقب باشید وارد بازی سایز های ایده آل نشوید! هیچ سایزی به تنهایی ایده آل نیست. آیتم های مختلفی برای یک سایز ایده آل مطرح است. اینکه برخی می گویند سایز 34 خوب است، به قد و وزن فرد بستگی دارد. کسی که بسیار بلندقد است، در لاغرترین حالت هم شاید 34 نباشد. به جدول سایزبندی (شماره 1 و 2) ما مراجعه کنید تا بدانید چه سایزی دارید. این کار را می توانید برای اطرافیانتان هم انجام دهید تا هنگام خرید برای آن ها مطمئن باشید.

اگر راهی سفر به خارج از کشور هستید ...

کشور های دنیا، سیستم های سایزبندی مختلفی دارند؛ مثلا اگر ما در ایران 36، 38، 40 و... داریم، در آمریکا لباس ها با سایز 2، 4 و... تفکیک می شوند. برای اینکه هنگام خرید از کشور های مختلف دچار اشتباه و مشکل نشوید، ما یک جدول تطبیقی از سایز های سراسر دنیا (شماره 3 و 4) برای شما تهیه کردیم. اول در جدول سایز بندی، سایز دقیق خودتان را پیدا کنید و بعد در جدول تطبیقی، به کشف سایز خودتان در سایر کشور ها بپردازید. همین کار را درباره کفش هم می توانید انجام دهید.

جدول شماره یک: سایزبندی لباس بانوان (سانتی متر)

جدول شماره دو: سایزبندی لباس آقایان (سانتی متر)

جدول شماره سه: استاندارد سایز لباس در کشور های مختلف

جدول شماره چهار: استاندارد سایز کفش در کشور های مختلف

منبع: برترین ها
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 393

به "سایز دقیق شما چند است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایز دقیق شما چند است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید