شهاب سنگ یا بشقاب پرنده؛ چه چیزی به زمین برخورد کرد؟

به گزارش آوای وحش، استاد دانشگاه هاروارد معتقد است که شهاب سنگی که در سال 2014 در نزدیکی استرالیا به اقیانوس سقوط کرد، ممکن است در واقع یک بشقاب پرنده بوده باشد.

شهاب سنگ یا بشقاب پرنده؛ چه چیزی به زمین برخورد کرد؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، پروفسور ابی لوب یک گروه علمی 2.2 میلیون دلاری را به وسط جنوب غربی اقیانوس آرام اعزام می نماید تا این شی فضایی مرموز را بازیابی نمایند. برای بسیاری، وجود زندگی در فضا یک واقعیت غیرقابل انکار است، در حالی که بعضی دیگر وجود بیگانگان را باور نمی نمایند. در حالی که بسیاری بر این باورند که دانش محدودی که ما از حیات در سیارات دیگر داریم به علت توطئه های دولتی است که رویت های بشقاب پرنده را پنهان می نماید، بعضی دیگر معتقدند که ما هنوز شواهد کافی در اینجا روی زمین دریافت ننموده ایم.

بیشتر بخوانید:

عکس | کشف تمساح شاخدار غول پیکر در روسیه

عکس | زیبایی خیره نماینده تیپ های ژنتیکی نادر در انسان

نزدیک به یک دهه پیش، این شهاب سنگ به اقیانوس آرام، در حدود 160 کیلومتری سواحل پاپوآ گینه نو، کشور جزیره ای در اقیانوسیه در شمال ساحل کوئینزلند، استرالیا سقوط کرد.

ماده ای که شهاب را تشکیل داده سخت تر از آهن است، که دانشمندان را به این فکر واداشته است که آیا بدنه ماده فضایی صرفاً یک سنگ غیرعادی است یا شاید چیزی غیرعادی تر، فضاپیمای ایجاد شده به وسیله گونه های بیگانه از یک تمدن پیشرفته دور از سیاره ما، این گروه اعزامی برای تشخیص این موضوع که این شی مرموز کدام یک است ایجاد شده است.

پروژه لوب بودجه کامل را دریافت کرد که به آنها اجازه می دهد کف اقیانوس را حفاری نمایند و موادی را که هشت سال پیش از آسمان سقوط نموده اند آنالیز نمایند.

این نوع شهاب یکی از تنها سه جرم مشابهی است که در نزدیکی زمین کشف شده است؛ Oumuamua، در سال 2017 کشف شد. Oumaumua یک شی پرنده غیرقابل شناسایی است که در یک مدار در منظومه شمسی ما قرار داشت و گمان می رود که یک فضاپیمای بیگانه یا تکه ای از یک سیاره ناشناخته باشد.

در سال 2018، اولین دنباله دار بین ستاره ای شناخته شده، بوریسوف، کشف شد و تنها جرم بین ستاره ای شناخته شده دیگری است که به منظومه شمسی ما پرواز نموده است. اگر فرضیه لوب درست باشد، شهاب اقیانوسی به عنوان سومین شی بین ستاره ای از فضا که در دسترس زمین قرار می گیرد تایید می گردد. این باعث می گردد که این سه تنها اتصالات بین ستاره ای تایید شده تا کنون، و همه آنها در یک دهه باشد.

لوب، دانشمند و استاد دانشگاه هاروارد، اعتقاد راسخی به وجود بیگانگان دارد و امیدوار است که پروژه یوفو او پاسخ های بیشتری برای تایید این موضوع به انسان بدهد. او استدلال می نماید که چون خورشید منظومه شمسی ما پنج میلیارد سال جوانتر از بسیاری از ستارگان کیهان است، ایده شکل گیری تمدن دیگری و یادگیری نحوه ایجاد فضاپیما غیر قابل تصور نیست.

لوب این استدلال معتبر را ارائه می نماید که انسان ها نباید تصور نمایند که ما باهوش ترین بچه ها در دنیا کیهانی هستیم و اگر همسایگان بیگانه مان وجود داشته باشند، چیزهای زیادی برای یادگیری داریم. لوب امیدوار است که از سفر خود چیزهای زیادی بیاموزد و به جستجوی درون فضا، زمین و کف اقیانوس برای یافتن پاسخ هایی که به دنبالش است ادامه خواهد داد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آذر 1401 بروزرسانی: 13 آذر 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1491

به "شهاب سنگ یا بشقاب پرنده؛ چه چیزی به زمین برخورد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهاب سنگ یا بشقاب پرنده؛ چه چیزی به زمین برخورد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید