عکس ها و نقاشی های معروف امام را چه کسانی ثبت کردند؟

به گزارش آوای وحش، تهران (پانا) - به مناسبت سالگرد وفات امام خمینی (ره) نگاهی داریم به تعدادی از نقاشی ها و عکس های معروفی که از چهره بنیان گذار انقلاب اسلامی ثبت شده است.

عکس ها و نقاشی های معروف امام را چه کسانی ثبت کردند؟

در طول تاریخ یکی از راه های ثبت چهره بزرگان جوامع مختلف، نقاشی کردن از چهره آنان توسط هنرمندان چیره دست بوده و به همین دلیل بسیاری از افرادی که از قدرت یا صندلی خاصی در جامعه برخوردار بودند از هنرمندان نقاش می خواستند که چهره آن ها را ثبت نمایند. اما بسیاری از هنرمندان نیز بر اساس علاقه شخصی خود به ثبت چهره شخصیت های ادبی، هنری و سیاسی می پرداختند. در ایران نیز هنرمندان نقاش در طی چند دهه بارها به نقاشی از چهره امام خمینی (ره) پرداختند تا صندلی والای ایشان در هنر نیز متجلی گردد.

از سوی دیگر پیدایش دوربین عکاسی ابزار بهتری در اختیار جوامع مختلف قرار داد تا به سرعت و سهولت بیشتر به ثبت چهره ای دقیق و واقعی از شخصیت های تاثیرگذار جامعه بپردازند. امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران از جمله افرادی است که مورد توجه عکاسان مختلف قرار داشته است و در موقعیت های گوناگون تصاویری از چهره ایشان ثبت شده است. اگرچه عکس های بسیاری از چهره امام خمینی (ره) موجود است، اما اطلاعاتی از نام عکاسان آنها در دست نیست.

در ادامه این گزارش به مناسبت سالگرد وفات امام خمینی (ره) نگاهی داریم به تعدادی از نقاشی ها و عکس هایی که از چهره بنیان گذار انقلاب اسلامی ثبت شده است.

نقاشی از کیخسرو خروش

نقاشی از غلامعلی طاهرینقاشی از غلامعلی طاهری

عکس از رسول اولیازاده

عکس از شاهرخ حاتمی

عکس از علی کاوه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1009

به "عکس ها و نقاشی های معروف امام را چه کسانی ثبت کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ها و نقاشی های معروف امام را چه کسانی ثبت کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید