مدرسه ملی شعر و داستان راه اندازی می گردد

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی اظهار کرد: مدرسه مجازی شعر و داستان با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای ادبی و تشویق دانش آموزان علاقه مند به شعر و داستان برای ارتقای سطح دانش و مهارت آنان در این حوزه راه اندازی می گردد.

مدرسه ملی شعر و داستان راه اندازی می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

وی ادامه داد: این امر باعث ایجاد شبکه ملی شاعران و نویسندگان فرهنگی و دانش آموز کشور برای هم افزایی بیشتر و دسترسی آسان به استادان برجسته کشوری در حوزه شعر و داستان و در راستای تحقق اصل 15 قانون اساسی و همچنین تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد شبکه ای از محیط های یادگیری و برقراری تعامل اثربخش مدارس با این محیط ها با رعایت اصل غنی سازی محیط مدرسه خواهد شد.

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: این مدرسه بر بستر فضای مجازی و با تکیه بر شبکه آموزشی دانش آموز شاد طراحی شده و همه دانش آموزان سراسر ایران می توانند از این طریق با بهترین شاعران و داستان نویسان کشور در ارتباط باشند و آثار خود را برای آنالیز به این مدرسه ارسال نمایند.

رمضانی با تاکید براینکه دبیرخانه این مدرسه در استان هرمزگان واقع شده است، اضافه نمود: آموزش و پرورش هرمزگان که خود در این زمینه پیشرو است، از ظرفیت بهترین معلمان شاعر و نویسنده کشور نیز در این مدرسه بهره خواهد برد.

وی گفت: دانش آموزنی که در این مدرسه ثبت نام می نمایند، از آموزش های تخصصی زیر نظر بهترین مدرسان شعر و داستان کشور بهره خواهند برد.

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به انتشار آثار دانش آموزان برگزیده این مدرسه در فضای مجازی و در قالب مجموعه های شعر دانش آموزی اضافه نمود: در این مدرسه با استفاده از بستر فضای مجازی شب شعرها و عصرانه های داستان نیز به صورت کشوری برگزار خواهد شد.

رمضانی گفت: مراسم شروع به کار این مدرسه در قالب شب شعری مجازی و با حضور شاعران دانش آموز و فرهنگی از سراسر کشور 20 مهرماه هم زمان روز بزرگداشت حافظ شیرازی برگزار خواهد شد. این مراسم به صورت زنده از شبکه شاد نیز پخش خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 574

به "مدرسه ملی شعر و داستان راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه ملی شعر و داستان راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید