نتیجه یک پژوهش نو: مبتلایان به کرونای انگلیسی ویروس را 100 برابر بیشتر پخش می کنند

به گزارش آوای وحش، نتایج یک بررسی نشان می دهد، افرادی که به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند، ویروس را 100 برابر بیشتر از ویروس اصلی که در ووهان ظاهر شد در هوا پخش می کنند.

نتیجه یک پژوهش نو: مبتلایان به کرونای انگلیسی ویروس را 100 برابر بیشتر پخش می کنند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی که به تازگی اجرا شده نشان می دهد، افرادی که به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند، ویروس را 100 برابر بیشتر از ویروس اصلی که در ووهان ظاهر شد، در هوا پخش می کنند.

کارشناسان در این مطالعه هشدار دادند، گونه هندی کرونا که به دلتا معروف است حتی از آلفا بیشتر در هوا پخش می شود و به همین دلیل قدرت سرایت بیشتری دارد.

بر اساس آخرین اطلاعات و با توجه به شواهد موجود و نتایج مطالعات مشاهده ای، مدل سازی و شبیه سازی های اجرا شده در زمینه نحوه انتشار ویروس کووید19 گزارش شده که این ویروس می تواند از طریق آلاینده های هوا از قبیل آئروسل ها که به شکل هوابرد هستند هم انتقال یابد.

یافته ها نشان می دهد که برای مبارزه با کووید باید از تهویه و ماسک استفاده کرد؛ به گفته محققان دانشگاه مریلند دلتا احتمالاً از طریق هوا حتی راحت تر منتقل می شود.

دان میلتون، نویسنده ارشد این پژوهش گفت، یافته ها نشان می دهد هوا یکی از مهم ترین عوامل در پخش انواع جهش های کروناست و انتقال، بیشتر از طریق هوا در جریان است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1122

به "نتیجه یک پژوهش نو: مبتلایان به کرونای انگلیسی ویروس را 100 برابر بیشتر پخش می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه یک پژوهش نو: مبتلایان به کرونای انگلیسی ویروس را 100 برابر بیشتر پخش می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید