هشدار کرونایی مرکل

به گزارش آوای وحش، ایسنا نوشت: دولت آلمان محدودیت های اجتماعی ناشی از بحران کرونا در این کشور از جمله انجام مسافرت و دید و بازدید با خویشاوندان را تا پایان تعطیلات عید پاک (19 آوریل) تمدید کرد.

هشدار کرونایی مرکل

به گزارش دویچه وله دویچه وله، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، و نخست وزیران ایالتی این کشور در جلسه مشترکی توافق کردند که مقررات وضع شده و محدودیت های زندگی اجتماعی ناشی از گسترش ویروس کرونا تا خاتمه تعطیلات عید پاک (19 آوریل) ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، بر اساس این توافق شهروندان این کشور اجازه مسافرت در روزهای عید پاک را ندارند و دید و بازدیدهای معمول با خویشاوندان و دوستان نیز تا خاتمه تعطیلات، مجاز نیست.

آنگلا مرکل پیش از این به نخست وزیر بایرن و سایر مقامات ایالتی این کشور هشدار داده بود که هیچ بحثی پیرامون تغییر مقررات جاری تا قبل از تاریخ یاد شده را نمی پذیرد.

صدراعظم آلمان پس از کنفرانس تلفنی با نخست وزیران ایالت ها گفت که مردم آلمان باید به طور کلی از سفرها و بازدیدهای خصوصی، از جمله دیدار اقوام، خودداری کنند.

مرکل تأکید کرد: بیماری واگیردار تعطیلات نمی شناسد. او به شهروندان کشورش گفت: قوی بمانید و مقررات را حفظ کنید.

در تمام ایالت های آلمان مقررات ویژه ای برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا وضع شده است. بر اساس این مقررات تجمع بیش از دو نفر به استثنای اعضای یک خانواده که در یک محل زندگی می کنند، برای مدت دو هفته ممنوع اعلام شده است. رستوران ها و کافه ها تعطیل شده اند ولی تحویل غذا از سوی رستوران ها در خانه هنوز مجاز است. آرایشگاه ها نیز اجازه کار ندارند. در آلمان کسانی که از مقررات پیروی نکنند با مجازات روبرو می شوند.

مرکل گفت، تصمیم های اتخاذ شده و مقررات محدودکننده در تمام ایالت های آلمان اجرا می شود. او از رعایت محدودیت ها توسط شهروندان آلمان در سطح کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: محدودیت های تماسی بسیار خوب رعایت می شود.

صدراعظم آلمان گفت که پس از عید پاک، دولت و کنندگان ایالات بر اساس داده های موسسه تحقیقاتی روبرت کخ، شرایط را دوباره ارزیابی خواهند کرد.

مرکل بار دیگر کار فعالان در بخش خدمات و حوزه درمان و بهداشت را مورد تقدیر قرار داد. او گفت که مسائل کنونی مردم در رعایت مقررات منع تماس و دیدار را درک می کند ولی همزمان تأکید کرد که این امر موجب نجات جان انسان ها می شود.

در بیانیه دولت و نخست وزیران ایالت های آلمان درباره تمدید محدودیت ها در این کشور آمده است: گسترش ویروس کرونا در آلمان هنوز هم بسیار زیاد است و بنابراین ما باید همه تلاش های خود را ادامه دهیم تا سرعت گسترش این بیماری عفونی کاهش یابد و سیستم بهداشتی ما کارآمد باشد.

در این بیانیه تاکید شده که در این راستا نقش معین کننده را همچنان کاهش تماس های نزدیک بین افراد ایفا می کند.

بر اساس گزارش آژانس مطبوعاتی آلمان، مرکل و نخست وزیر ایالت بایرن بر این امر تأکید کردند که نباید بحث دیگری در باره تغییر مقررات وضع شده در آلمان تا پیش از خاتمه عید پاک صورت گیرد.

در کنفرانس صدراعظم آلمان با مسئولان ایالت ها همچنین در باره موضوع اجباری نشدن پوشیدن ماسک های محافظ توافق و بر این امر تأکید شد که دیگر مقررات معین شده باید رعایت کامل شود و در صورت نیاز، ماسک مورد استفاده قرار گیرد اما مهم رعایت الزامات موجود است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 225

به "هشدار کرونایی مرکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کرونایی مرکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید