واکنش فغانی به انتشار برخی مطالب با عناوین جعلی: بزدل هستند!

به گزارش آوای وحش، داور بین المللی فوتبال ایران می گوید افرادی که با عناوین جعلی مباحثی غیرواقعی را در فضای مجازی مطرح می کنند، بزدل هستند.

واکنش فغانی به انتشار برخی مطالب با عناوین جعلی: بزدل هستند!

علیرضا فغانی در گفت وگو با خبرنگاران، در ارتباط با آخرین شرایط خود و لیگ استرالیا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت های ورزشی، اظهار کرد: خوشبختانه کنترل خوبی در استرالیا صورت گرفت و در حال حاضر شیوع ویروس کرونا به حداقل رسیده تا جایی که روزانه در برخی استان ها شاهد ابتلای موردی هستیم و کماکان قرنطینه برقرار و تعطیلی اماکن عمومی پابرجاست و صرفا به طور مثال برای خرید مواد غذایی و نیز تمرین کردن می توان بیرون رفت.

چاق نشده ام

وی ادامه داد: ما نیز در منزل هستیم و با توجه به این که یک فضای ورزشی خوب در محدوده ما واقع شده است علاوه بر این که صبح ها در منزل تمرین می کنم عصر نیز به آن فضای ورزشی رفته و فعالیت های بدنی خود را آن جا پیگیری می کنم، خوشبختانه شرایط بدنی ام مطلوب است و با توجه به این که روزانه دو جلسه تمرین دارم چاق هم نشده ام. (با خنده)

این داور برجسته بین المللی فوتبال ایران با اشاره به این که لیگ استرالیا تقریبا همزمان با آغاز نوروز 99 تعطیل شد، اظهار کرد: در آخرین بازی داور چهارم بودم که آن دیدار بدون تماشاگر برگزار گشت، فدراسیون فوتبال استرالیا تدابیر مختلفی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مدنظر قرار داد و چند بازی آخر لیگ بدون تماشاگر دنبال و پس از آن به تبعیت از سایر کشورها و با توجه به تصمیم دولت در این کشور فوتبال در استرالیا تعطیل شد.

حمایت مالی از اقشار مختلف در استرالیا به دلیل شیوع کرونا

فغانی ادامه داد: در حال حاضر 70 درصد نیروهای فدراسیون فوتبال استرالیا معلق شده اند و ما نیز که چهار داور تمام وقت در لیگ استرالیا هستیم دریافت حقوقی طی این چند ماه که در قرنطینه بوده ایم نداشته ایم اما دولت استرالیا از همان روز اول به تمام افراد شاغل از طریق کارفرما معادل حقوق قبلی و یا درصدی کمتر از آن را پرداخت کرده است و در مورد هزینه اجاره منزل نیز کمک های لازم را انجام می دهد. از افرادی که شاغل بوده اند و به دلیل شیوع این ویروس لطمه خورده اند حمایت می شود و دولت تمام حمایت های لازم را انجام داده تا افراد بدون استرس و دغدغه مالی زندگی کنند.

سرنوشت لیگ استرالیا چه می شود؟

وی با تاکید بر این که کنترل خوب دولت و همکاری مردم موجب کاهش شیوع این ویروس شده است، اظهار کرد: به احتمال زیاد با همکاری دولت و ارزیابی شرایط بدون حضور تماشاگر لیگ فوتبال استرالیا آغاز شود، اما در زمان آغاز مجدد آن چیزی تعیین نیست و در شرایط بحث و گفت وگو قرار دارند و در این رابطه باید خاطر نشان کرد که سلامت مردم و دست اندرکاران فوتبال از اهمیت بیشتری برخوردار است و اگر قصد بر ادامه مسابقات نیز باشد 10 الی 14روز به تیم ها فرصت داده می شود تا تمرینات خود را از سر گیرند.

آخرین برنامه های AFC در حوزه داوری

این داور بین المللی فوتبال ایران در مورد آخرین شرایط برنامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا در حوزه داوری، عنوان کرد: از طرف AFC هیچ برنامه قطعی اعلام نشده و همه چیز در حد اما و اگر است، هرچند داوران به صورت منطقه ای تقسیم شده اند و از طریق یکی از مدرسان داوری هفته ای یکبار تست قوانین انجام و از طریق ویدئو کنفرانس به صورت آنلاین مباحث مطرح و علاوه بر آن یک روز دیگر در هفته پنج کلیپ ارائه شده و در مورد این کلیپ ها نیز به صورت تئوری و ویدئو کنفرانس مباحث مطرح می شود.

فغانی ادامه داد: همچنین در لیگ استرالیا داوران و مسئولان داوری از طریق ویدئو کنفرانس با یکدیگر در ارتباط هستند و بیشتر موارد مطرح شده فنی بوده و اگر داوران قصد داشته باشند به صورت عملی کارهایشان را پیش ببرند می توانند از طریق مربی بدنساز فدراسیون کار خود را دنبال کنند.

واکنش فغانی به برخی مطالب در مورد خودش، برادرش و برادر همسرش

وی در بخش دیگری از این گفت وگو در مورد مطالب عنوان شده در فضای مجازی در ارتباط با خودش، برادرش و برادر همسرش، اظهار کرد: افرادی که با عناوین جعلی در فضای مجازی دست به چنین کارهایی می زنند و این گونه مطالب غیرواقعی را عنوان می کنند انسان های بزدلی هستند، چرا که مسئولان در فدراسیون فوتبال و آن هایی که بنده را می شناسند به شرایط کاری ام اشراف داشته و دارند و باید بگویم چنین مطالبی برای من تازگی ندارد و صحبت های متفاوتی در مورد بنده، برادرم و برادر خانمم در گذشته نیز مطرح شده است.

سعی کرده اند برخی دوستان داوری را مقابل بنده قرار دهند

این داور بین المللی فوتبال ایران ادامه داد: در این مطالب سعی کرده اند برخی دوستان داوری را مقابل بنده قرار دهند باید بگویم که تکلیف این دوستان با من تعیین است و افرادی که سوء نیت دارند به هدف شان نخواهند رسید. من در داوری به هرچه رسیده ام برایش تلاش کردم و خدا را شاکر هستم که لطفش شامل حالم شده و نتیجه زحماتم را دیده ام، برادرم محمد رضا نیز تلاش خودش را انجام داد و اگر واقعا من تا این حد قدرت داشتم در زمانی که برادران حیدری وارد لیست بین المللی داروری شدند برای برادرم لابی می کردم، اما در آن زمان چنین اتفاقی رخ نداد و بعدها برادرم پس از انجام آزمون توانست در تست بدنی نتیجه مطلوبی کسب کند و با توجه به این که زبان انگلیسی اش نیز خوب بود به لیست داوران بین المللی راه یافت، هرچند وی در بحث داوران الیت نتوانست وارد لیست شود و در نهایت شرایط زندگی اش به گونه ای پیش رفت که به سوئد نقل مکان کرد و باید بگویم مسائل زندگی افراد به هیچ کس ارتباطی ندارد.

وی در مورد مسائل مطرح شده مربوط به برادر همسرش نیز، اظهار کرد: وی یک داور جوان است که از 16 سالگی قضاوت را آغاز کرده و پله پله بالا آمده است. او از توانایی و استعداد لازم برخوردار بوده و زبان انگلیسی را می داند و از آمادگی جسمانی مطلوبی برخوردار است و به مرور زمان تجربه لازم را کسب خواهد کرد، علاوه بر این موارد سه سال در آکادمی داوران در فدراسیون فوتبال معرفی و برای او هزینه شده است و خوشبختانه به خوبی کارش را فرا گرفت و بین المللی شد.

این داور بین المللی فوتبال ایران اضافه کرد: در فوتبال استرالیا نیز یک داور تمام وقت وجود دارد که هم سن و سال برادر همسرم است و با یکدیگر فعالیت ها را پیش می برند اما متاسفانه آنقدر در ایران بحث انسان های تنگ نظر و حسادت های مختلف مطرح است که با چنین مسائلی درگیر هستیم، در حالی که در استرالیا چنین فضایی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 294

به "واکنش فغانی به انتشار برخی مطالب با عناوین جعلی: بزدل هستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فغانی به انتشار برخی مطالب با عناوین جعلی: بزدل هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید