پروازهای کانکشن؛ چالش ورود مسافر از کشورهای ممنوعه

به گزارش آوای وحش، اگرچه پروازهای رفت و برگشت به هندوستان و و پاکستان از روز شنبه، چهارم اردیبهشت ماه ممنوع شده، اما بعضی از سایت های بلیت فروشی اینترنتی همچنان به خرید و فروش بلیط با قیمت های بالا ادامه می دهند؛ نوسان این قیمت ها از 8 میلیون تومان تا 131 میلیون تومان است.

پروازهای کانکشن؛ چالش ورود مسافر از کشورهای ممنوعه

کلیه پروازها رفت و برگشت از ایران به کشورهای هندوستان و پاکستان ممنوع شده است؛ به گفته محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری براساس تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پروتکل های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت های هوایی و همچنین شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن کشورها، کلیه پروازها از دو کشور هند و پاکستان از ساعت 24 شنبه، به ایران و برعکس از ایران به این کشورها ممنوع می گردد.

او با تاکید بر اینکه پرواز برنامه ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می گردد، اضافه نمود: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور نیز ممنوع خواهد بود.

با ابلاغ این دستورالعمل همچنان تناقض هایی در گفته ها مشاهده می گردد. روز گذشته روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران درباره آخرین شرایط تردد در مرز پاکستان و یا ورود کالا از این کشور و هند گفته: با وجود اعلامی که در رابطه با ممنوعیت تردد مسافر و کالا از این دو کشور شده است، ما در گمرک ایران هنوز ابلاغیه ای در رابطه با این ممنوعیت دریافت ننموده ایم و شرایط به روال گذشته ادامه دارد.

از طرفی معاون سازمان هواپیمایی کشوری به ایسنا: گفته است: بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همه پروازها از و به هند و پاکستان ممنوع بوده و هیچ مسافری از این دو کشور را نمی پذیریم.

ابوالقاسم جلالی با بیان اینکه هیچ مسافری از کشورهای هندوستان و پاکستان نمی پذیریم، تاکید می نماید: تمام مجوزهای پرواز از و به این دو کشور ابطال شده و در صورت تهیه بلیت توسط مسافران به صورت کامل استرداد خواهد شد.

این ممنوعیت در حالی ابلاغ شده که بعضی سایت های اینترنتی، اقدام فروش بلیت پروازهای تهران - دهلی و دهلی - تهران می نمایند و جالب این که قیمت های نجومی و عجیب و قریبی برای آن معین و اعلام نموده اند.

البته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره گفته است: بعضی از سایت های اینترنتی اقدام به فروش بلیت پروازهای هند نموده اند که این تخلف محسوب شده و با این شرکت ها برخورد خواهیم کرد.

به گفته ذیبخش، اداره کل نظارت سازمان هواپیمایی کشوری در حال آنالیز تخلفات این چنینی است و مردم مطمئن باشند که با چنین تخلفاتی برخورد خواهیم کرد، چراکه هیچ گونه پروازی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از هندوستان و پاکستان اجازه ورود به ایران و فرود در فرودگاه های کشور را ندارند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره پروازهای کانکشنی روی بعضی ایرلاین های خارجی از تهران به دهلی هم می گوید: مردم می توانند با پروازهای کانکشنی ایرلاین های خارجی به هند سفر نمایند، اما تا اطلاع ثانوی و تغییر نکردن مصوبات در این زمینه هیچ یک از مسافرانی که به هند و پاکستان یا کشورهای ممنوعه سفر نموده اند اجازه ورود به کشور را ندارند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 970

به "پروازهای کانکشن؛ چالش ورود مسافر از کشورهای ممنوعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای کانکشن؛ چالش ورود مسافر از کشورهای ممنوعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید