پلیس هند مانع حرکت معترضین خشمگین به سوی منزل وزیر کشور شد

به گزارش آوای وحش، ده هاهزار شهروند هندی که از حدود دو ماه پیش در شهر دهلی نو علیه قانون تبعیض مذهبی تحصن نموده اند، قصد حرکت به سوی منزل وزیر کشور را داشتند.

پلیس هند مانع حرکت معترضین خشمگین به سوی منزل وزیر کشور شد

جهت دریافت خدمات طراحی و اجرای فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش دفتر منطقه ای آوای وحش به نقل از ملت تایمز، ده ها هزار شهروند مسلمان و غیرمسلمان هندی که از حدود دو ماه پیش علیه قانون تبعیض مذهبی دست به تحصن زده اند قصد حرکت به سوی منزل امیت شاه وزیر کشور هند را داشتند.

تعداد زیادی از نیروهای ارتش و پلیس هند ضمن ممانعت از حرکت معترضان خشمگین به سوی منزل وزیر کشور تصریح کردند: اجازه اقدام علیه مسئولین دولتی به معترضین داده نخواهد شد.

این در حالی است که مسئولین تحصن اعلام نموده اند که به زودی با اخذ مجوزهای لازم تظاهرات و تحصن پیشروی به سوی منزل وزیر کشور هند را نیز شروع خواهند کرد.

معترضین تأکید نموده اند: تا زمانی که دولت هند قانون بازنگری تابعیت را که طبق آن غیرهندی ها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می نمایند پس نگیرد اعتراضات ادامه خواهد داشت.

از روز گذشته دسته های تازه ای از نیروهای نظامی تمام محوطه شاهین باغ (محل اصلی تحصن) را در محاصره خود قرار داده اند با این حال جمعیت بسیار زیادی از معترضین در این مکان حضور دارند.

این در حالی است که اعتراضات در شهرهای دیگر به خصوص بمبئی نیز ادامه دارد و علی رغم گذشت حدود 2 ماه از تصویب قانون بازنگری تابعیت، هند نتوانسته اعتراضات را کنترل کند.

دهلی نو پیش از تصویب این قانون حداقل 2 میلیون نفر را به بهانه مشکوک التابعیت بودن سلب تابعیت کرد که بیشتر آنها مسلمان بودند سپس قانونی تصویب کرد که به غیرمسلمانان تابعیت هندی اعطا کند و عملاً راه را برای خروج مسلمانان باز کرد و مانع ورود آنها شد.

بسیاری از کارشناسان و سیاستمداران بر این باورند که این اقدام دولت هند باعث بازگشت نظام طبقاتی به این کشور خواهد شد و مسلمانان بیش از قبل به حاشیه کشیده می شوند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 75

به "پلیس هند مانع حرکت معترضین خشمگین به سوی منزل وزیر کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس هند مانع حرکت معترضین خشمگین به سوی منزل وزیر کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید