اخبار سیاسی

نیترات آمونیوم چرا در بندر بیروت نگهداری میشد؟

علت انفجار های بزرگی که بخشی از پایتخت لبنان را ویران کرد سرایت آتش به یک انبار بزرگ نیترات آمونیوم عنوان می شود. به نوشته اشپیگل آنلاین این مواد بسیار خطرناک محموله یک کشتی بوده که سال 2013 در بندر بیروت متوقف شده بود.

5 مهر 1399

تمامی دنیا در کنار مردم لبنان خواهد ایستاد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت لبنان ابراز داشت : در این لحظات سخت تمامی دنیا در کنار مردم لبنان خواهد ایستاد.

3 مهر 1399

ایران از اقدام طالبان در افغانستان استقبال کرد

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه با تبریک عید بزرگ قربان به خواهران و برادران مسلمان در افغانستان از اعلام آتش بس سه روزه از سوی طالبان استقبال کرده و آنرا گامی مثبت در جهت دستیابی به صلح و ثبات در آن کشور دانست.

31 شهریور 1399

چند نکته ساده برای برقراری ارتباط موثر با خانواده همسر

اختلاف و ستیز با خانواده همسر یکی از شایع ترین مسائل زوجین است که باید به دنبال راهکار مناسب برای رفع این مشکل باشند.

29 شهریور 1399

عبدالحمید احمدی: حال ورزش همگانی نسبتا خوب است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی گفت: یکی از دغدغه های دولت، توسعه ورزش همگانی است چراکه ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد و من می خواهم از همین جا اعلام کنم حال ورزش همگانی به خاطر توجه دولت و آقای سلطانی...

23 شهریور 1399

بازدید الکاظمی از گذرگاه منذریه

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امروز (شنبه) پس از سفر به استان دیاله و دستور شروع مرحله چهارم عملیات قهرمانان عراق علیه گروه تروریستی داعش از گذرگاه منذریه در همسایگی پایانه مرزی خسروی بازدید کرد.

19 شهریور 1399

خبرنگاران مشاغل پرخطر شهرستان های قرمز باید موقتا تعطیل گردد

نوشهر - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران با ابراز نگرانی از فرایند رو به افزایش تعداد شهرهای دارای شرایط قرمز کرونایی در استان ، گفت : ضروری است مشاغل پرخطر در شهرستان های دارای شرایط قرمز به صورت موقت تعطیل گردد.

16 شهریور 1399

معماری امنیتی خاورمیانه

نشنال اینترست معتقد است که حمله نظامی امریکا به عراق نظم خاورمیانه را به طور عمده تغییر داد و سبب شد بازیگران منطقه ای قدرتمند شوند.

16 شهریور 1399

رسول پناه: یک خط هم از برانکو شکایت نکردیم ، عضو هیات مدیره استقلال بی تجربگی کرد

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: بعضی می گویند پرسپولیس علیه برانکو 1300 صفحه شکایت نوشته در حالی که یک خط هم شکایت نکرده است.

14 شهریور 1399

روسیه: آیا آمریکا در ارسال تسلیحات به منطقه مسئولانه تر عمل خواهد نمود؟

نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین در واکنش به ادعای آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران، پرسید که آیا آمریکا در ارسال تسلیحات به منطقه سیاست مسئولانه تر و کمتر بی ثبات کننده ای اتخاذ خواهد نمود؟

14 شهریور 1399

برای ادامه رقابت های فوتبال تابع ستاد مقابله با کرونا هستیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، باتوجه به لزوم تبعیت از مصوبات ستاد ملی مقابله کرونا که طی نامه شماره 4098 مورخ 99/04/02 معاونت محترم وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شده است. مسابقات فوتبال کشور با مجوز این ستاد برگزار شده است.

13 شهریور 1399

آمادگی روسیه برای امضای قرارداد تحویل سامانه اس400 به ترکیه

معاون نخست وزیر روسیه از تمایل مسکو برای امضای قراردادی جدید با ترکیه برای تحویل سامانه های موشکی دفاع هوایی اس400 اطلاع داد.

11 شهریور 1399

پیش بینی دانشگاه هاروارد درباره تجدید حیات ویروس کرونا در 2024

به گزارش خبرنگاران به نقل از موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران، انتشار ویروس کووید-19 از زمستان 1398 شروع شد و توانست با سرعت شیوع پیدا کند و میلیون ها زندگی را در سراسر دنیا تهدید کند.

9 شهریور 1399

سازمان ملل و اتحادیه آفریقا خواهان آزادی رئیس جمهور اقتصادی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، موسی فاکی محمد رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در بیانیه ای گفت: من بازداشت اجباری رئیس جمهور اقتصادی، ابراهیم بوبکرر کیتا و نخست وزیر [بوبو سیسه] و سایر اعضای دولت اقتصادی را قویاً محکوم می کنم و خواهان آزادی فوری آنان...

7 شهریور 1399

چین در هنگ کنگ آژانس امنیت ملی تأسیس می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری الجزیره، دولت چین بیان کرد که در صدد است تا آژانس امنیت ملی را در منطقه هنگ کنگ تاسیس کند.

5 شهریور 1399

فرمانده طالبان: آتش بس در افغانستان پیش از انتها اشغال امکانپذیر نیست

یک فرمانده طالبان به رسانه ها گفت: تا زمانی که نیروهای خارجی در افغانستان حضور دارند این کشور تحت اشغال است و پیش از خروج این نیروها برقراری آتش بس امکانپذیر نیست.

4 شهریور 1399

خبرنگاران ترامپ تحریم علیه چین را تعلیق کرد

تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا گفت که تحریم های این کشور علیه چین را به منظور عدم تداخل در توافق تجاری با پکن تعلیق نموده است.

4 شهریور 1399

احیای تالاب انزلی با حجم تهدیدات آن تناسبی ندارد

معاون مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: در حوزه احیای تالاب انزلی کارهایی اجرا شده است، اما این اقدامات به هیچ عنوان کافی نبوده و با حجم تهدیداتی که متوجه تالاب انزلی است، تناسبی ندارد.

3 شهریور 1399

خبرنگاران لیبی بر لبه آتشفشان

تهران- خبرنگاران- آخر هفته گذشته اظهارات عقیله صالح رییس مجلس طبرق در شرق لیبی، منطقه تحت کنترل خلیفه حفتر که خواستار مداخله نظامی قاهره در این کشور شده، موجی از نگرانی را در منطقه حوزه مدیترانه براه انداخت و طبل های یک جنگ منطقه ای فراگیر را در کشور...

2 شهریور 1399

سفیر ایران در بغداد: رویکرد جمهوری اسلامی، همکاری با دولت الکاظمی است

سفیر ایران در بغداد توضیح داد که رویکرد کشورش در قبال دولت جدید عراق که برخاسته از اراده مردم این کشور است، همکاری و حمایت است.

26 مرداد 1399
تعداد: (125)