چرا در دریافتی معلمان درباره رتبه بندی تفاوت وجود داشت؟

به گزارش آوای وحش، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره دلیل وجود تفاوت در مبالغ دریافتی معلمان در رتبه بندی شرح داد.

چرا در دریافتی معلمان درباره رتبه بندی تفاوت وجود داشت؟

به گزارش تسنیم، هفته گذشته سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز مبلغ حدود 11 میلیون تومان علی الحساب برای معلمان بر اساس اجرای قانون رتبه بندی خبر داده بود.

پس از واریز این مبالغ، معین شد ارقام متفاوتی برای معلمان واریزشده که در واکنش به این موضوع علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش خواهان شرح دلیل این تفاوت ارقام شده بود.

سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در شرح این موضوع گفت: مبلغ یک میلیون تومان که اعلام کردیم به طور میانه در نظر گرفته شده بود؛ طبق احکامی که معلمان رتبه بندی می شوند، ممکن است تغییراتی در مبالغ دریافتی شان اعمال گردد و این مابه التفاوت نیز تقریبا به همین نسبت پرداخت شد.

محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره این قانون گفته بود: طبق این قانون مجموع امتیازات دیده شده برای کسب رتبه مختلف یک هزار امتیاز است و دو مرحله تطبیق و ارتقا در قانون دیده شد و بر اساس امتیازات اخذ شده تمامی معلمان بر طبق 4 شاخصه شایستگی های عمومی، شایستگی های تخصصی، شایستگی های حرفه ای و تجربه رتبه بندی می شوند و پس از 5 سال نیز ارتقا می گیرد.

بر اساس این قانون به شاخص های معین شده یعنی شایستگی عمومی 300 امتیاز، شایستگی تخصصی 260، شایستگی حرفه ای 240 امتیاز و تجربه تا 200 امتیاز تعلق می یابد و معلمان حائز رتبه تا 500 امتیاز آموزشیار معلم، مربی معلم 500 امتیاز، استادیار معلم 650 امتیاز، دانشیار معلم 750 امتیاز، استاد معلم 900 امتیاز اخذ خواهد نمود.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش پیشتر گفته بود که رتبه بندی معلمان از اول شهریور 1400 در فیش حقوقی فرهنگیان اعمال خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1401 بروزرسانی: 7 شهریور 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1447

به "چرا در دریافتی معلمان درباره رتبه بندی تفاوت وجود داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا در دریافتی معلمان درباره رتبه بندی تفاوت وجود داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید