کشف 45 سیاره دوردست مشابه زمین که آب مایع دارند

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، ستاره شناسان حداقل 45 سیاره با ویژگی های مشابه زمین از جمله اتمسفر و آب مایع کشف نموده اند که دور ستاره های دور دست مدار می زنند.

کشف 45 سیاره دوردست مشابه زمین که آب مایع دارند

محققان دانشگاه فناوری لولا در سوئد با مطالعه اتمسفر سیارات دوردست، روشی نوین برای تشخیص امکان حیات در آنها ابداع نموده اند.

آنها با استفاده از اطلاعات مربوط به ویژگی های اتمسفری (مواد شیمیایی موجود در جو سیاره) و سرعت فرار این مواد به فضا معین کردند یک سیاره از لحاظ دما و ترکیبات تا چه اندازه به زمین شباهت دارد.

در مرحله بعد آنها مدل جدیدی را روی 55 سیاره خارج از منظومه شمسی که امکان حیات در آنها وجود دارد، به کاربردند. این سیارات در فهرست سیارات خارج منظومه شمسی رصد شده، قرار دارند.

تحقیقات نشان داد میان 55 سیاره، فقط 17 مورد معینات تعریف شده توسط پژوهشگران سوئدی را دارند و مشابه زمین به حساب می آیند. اما علاوه بر آن، محققان در یک فهرست عظیم تر از سیارات خارج از منظومه شمسی ،28 سیاره دیگر یافتند که معینات مذکور را داشتند و در نتیجه تعداد سیارات مشابه زمین در این تحقیق به 45 مورد رسید.

در این پژوهش محققان برای ایجاد فهرست از سیارات خارج از منظومه شمسی از نظریه جنبشی گازها و همچنین فهرست مواد شیمیایی موجود در اتمسفر سیارات رصد شده استفاده کردند.

این در حالی است که هم اکنون عوامل معین کننده امکان وجود حیات در یک سیاره خارج از منظومه شمسی، اطلاعات فضایی و طیفی از اتمسفر آنها است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 531

به "کشف 45 سیاره دوردست مشابه زمین که آب مایع دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 45 سیاره دوردست مشابه زمین که آب مایع دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید