شروع تزریق دُز دوم واکسن ایران-کوبا

به گزارش آوای وحش، خبرنگاران : تزریق دُز دوم واکسن ایران و کوبا از امروز در مازندران شروع شد.

شروع تزریق دُز دوم واکسن ایران-کوبا

به گزارش به نقل از باشگاه خبرنگاران ، دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: دوز دوم تزریق واکسن ایران و کوبا از امروز چهارشنبه 19 خرداد در شهرستان های ساری و بابل شروع شد.

او با اشاره به شروع تزریق این واکسن در هشت شهر کشور از جمله ساری و بابل و وارد شدن داوطلبان حائز شرایط در این مطالعات اضافه نمود: سهم این دو شهر در مجموع 6 هزار نفر بوده است.

دکتر موسوی استقبال عمومی از این برنامه را مثبت ارزیابی نموده و گفت: خوشبختانه تا به امروز واکنش جدّی و شاخصی مشاهده نشده و عوارض جانبی واکسن ایران کوبا بسیارکم، خفیف و بدون احتیاج به درمان بوده است.

مدیر اجرایی فاز سوم واکسن کرونای انستیتو پاستور ایران هم گفت: انستیتو پاستور ایران همزمان با کارآزمایی بالینی واکسن مربوطه، فراوری آن را شروع نموده که پس از دریافت تاییدهای نهایی سازمان غذا و دارو، با نام تجاری پاستورکووَک (pastorcovac) با هدف تامین بخشی از احتیاجهای جامعه نسبت به واکسن مطمئن و اثربخش در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز گفت: افرادی که دوز نخست را دریافت نموده اند، برای این مرحله با ارسال پیامک تاریخ و ساعت تزریق دُز دوم به آن ها اطلاع داده می گردد.

او اضافه نمود: تزریق مرحله نخست واکسن کنژوگه در مازندران از 21 اردیبهشت سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی بابل و سپس (یک روز بعد) در دانشگاه علوم پزشکی مازندران شروع و دوم خرداد انتها یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه در صورت ارسال نشدن پیامک برای افراد دریافت کننده دُز نخست واکسن، می توانند با شماره 3502 در این شهرستان تماس بگیرند ،گفت: تزریق دُز دوم واکسن ایران کوبا حدود دو هفته زمان خواهد بُرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 997

به "شروع تزریق دُز دوم واکسن ایران-کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تزریق دُز دوم واکسن ایران-کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید