آغاز حضور در دانشگاه ها به صورت تلفیقی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

به گزارش آوای وحش، وزیر علوم گفت: برنامه ریزی شده است با این حجم واکسیناسیونی که صورت می پذیرد، دانشگاه ها ابتدا به صورت تلفیقی مجازی و حضوری برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مرحله پروپوزال آغاز شود.

آغاز حضور در دانشگاه ها به صورت تلفیقی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت علوم، در شصت و هشتمین نشست سراسری معاونان دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشورکه با موضوع هماهنگی جهت شروع سال تحصیلی 1401-1400، صبح امروز دوشنبه 29 شهریور به صورت مجازی در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار گشت، دکتر زلفی گل با بیان اینکه ما به نام عضو هیئت علمی باید بدانیم که چه کسانی سر کلاس ما نشسته اند، گفت: همه این عزیزان انسان های بزرگی هستند که آینده کشور در دست آن ها است؛ بنابراین باید حونامان جمع باشد که با چه افرادی روبرو هستیم. ما که خادم هستیم و مسئولیت مدیریت دانشگاه ها و بخش های مختلف را بر عهده داریم و شما در حوزه معاونت دانشجویی باید بدانید که آینده کشور در دستان دانشجویان است.

وی اضافه کرد: بخش کوچکی از زمان دانشجویان در دانشگاه ها سر کلاس های درسی و آموزشی هستند. قسمت عمده در اختیار شما معاونان محترم دانشجویی و همچنین معاون محترم فرهنگی هستند.

وزیر علوم با بیان اینکه شما عزیزان با عشق، علاقه و قلب پاک خود باید برای جغرافیای فراغت فرزندان این کشور برنامه ریزی کنید، گفت: باید به دانشجویان در حقیقت به مثابه فرزندان و خواهر و برادر خودمان نگاه کنیم. نوع نگاه ما و خدمات رسانی به آن ها باید این گونه باشد. ما باید برای این جغرافیا برنامه جدی داشته باشیم. دانشجویان در هفته تعداد محدودی برنامه های آموزشی دارند و لازم است برای خانواده ها و دانشجویان برنامه های فوق برنامه داشته باشیم.

زلفی گل در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حضور قریب به 8 ساله رئیس سابق سازمان امور دانشجویان و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های وی، به تفکیک معاونت های فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد و گفت: این تفکیک به دلیل حجم گسترده کاری معاونت ها در دانشگاه ها بود و دلیل بر این نیست که معاونت های دانشجویی و معاونت های فرهنگی با هم هماهنگ نباشند. خدمات رسانی رفاهی و سایر فعالیت های ورزشی، سلف سرویس ها و خوابگاه ها مواردی است که باید مورد توجه ویژه روسای محترم دانشگاه ها قرار گیرد. معاونان محترم دانشجویی هم باید با همکاری اعضای هیئت علمی محترم دانشگاه ها این وظیفه را انجام دهند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های صندوق رفاه دانشجویان گفت: ان شاالله تخصیص لازم سال جاری را برای صندوق رفاه دانشجویان بگیریم. در جلسه با مسئولان سازمان برنامه بودجه هم تلاش خواهیم کرد تا در حد امکان منابع صندوق را تقویت کنیم.

وزیر علوم همچنین از معاونان دانشجویی دانشگاه ها خواست تا از دوران کرونا نهایت بهره برداری را برای بازسازی و تعمیر خوابگاه های دانشجویی، سالن های ورزشی، سلف سرویس ها ببرند و قسمت عمرانی هم برای بازسازی و تعمیر کارگاه ها و آزمایشگاه ها فعالیت کنند.

زلفی گل با اشاره به لزوم توجه به سلامت دانشجویان گفت: ما باید سلامت جسمی دانشجویان، تغذیه آن ها و مهیا کردن امکانات ورزشی آن ها و امکانات رفاهی و فعالیت های فوق برنامه را مدنظر داشته باشیم.

وی با اشاره به واحد های آموزشی و طرح های فوق برنامه گفت: گرچه واحد های آموزشی محدودی داریم، ولی زمان زیادی را در اختیار داریم که می توانیم از فعالیت های فوق برنامه استفاده کنیم و اموری همچون مهارت افزایی و انجمن های علمی دانشجویی و کارگاه های آموزشی را تقویت کنیم.

وزیر علوم در انتها سخنان خود به خدمات مشاوره ای دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: بحث مشاوره را نباید فقط به چند جنبه خاص خدمات مشاوره ای محدود کنیم. امکان توسعه موارد مشاوره ای وجود دارد و باید خدمات مشاوره را در دانشگاه ها توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1123

به "آغاز حضور در دانشگاه ها به صورت تلفیقی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز حضور در دانشگاه ها به صورت تلفیقی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید