افتتاح عظیم ترین پل معلق دنیا تا تکمیل کمربند طلایی سبلان

به گزارش آوای وحش، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از افتتاح 29 پروژه تا سال 1400 در سطح استان اطلاع داد و گفت: با افتتاح این پروژه ها شاهد جهشی ملموس و مشهود در حوزه گردشگری استان خواهیم بود.

افتتاح عظیم ترین پل معلق دنیا تا تکمیل کمربند طلایی سبلان

نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی استان اردبیل درگفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اعلام این خبر اعلام کرد: از این تعداد 18 پروژه مربوط به تاسیسات جهانگردی، 9 پروژه در حوزه میراث فرهنگی و دو پروژه در صنایع دستی خواهد بود.

او با اشاره به اینکه اردبیل با نام استان پل های معلق شناخته می گردد، اضافه کرد: پل معلق مشکین شهر و پل معلق شیشه ای هیر با رعایت پروتکل های بهداشتی بیشترین بازدید را در ایام کرونا داشتند. همچنین در منطقه ازناو طولانی ترین پل معلق دنیا با بیش از 500 متر طول در خردادماه 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

او به سرمایه گذاری 270میلیارد ریالی بخش خصوصی در منطقه هیر اشاره نمود و گفت: پس از افتتاح پل معلق شیشه ای هیر این منطقه به عنوان قطب جدید جهانگردی شناخته شد و از سوی بخش خصوصی برای ایجاد واحدهای بوم گردی و تاسیسات جهانگردی مورد استقبال نهاده شد که نتیجه آن اشتغال زایی برای 100 نفر بود.

او با اشاره به تخصیص اعتبار 50هزار میلیارد تومانی از محل اعتبارات استانی به زیرساخت های جهانگردی و توسعه جاده های دسترسی جهانگرد، اضافه کرد: بیش از 26میلیارد تومان از این اعتبارات برای تکمیل کمربند طلایی سبلان هزینه خواهد شد که یکی از مطالبات چندین دهه مردم اردبیل در حوزه جهانگردی است. تکمیل این کمربند طلایی که دارای سه قطب جهانگردی سرعین، سردابه و قطور سویی است، موجب افزایش فزاینده جهانگرد در استان خواهد شد.

فلاحی با بیان اینکه اردبیل دارای دو پیست اسکی در حال بهره برداری است به دیگر پروژه های مربوط به جهانگردی زمستانی استان اشاره نمود و گفت: سه پیست اسکی در دست احداث است که تا سال 1400 به بهره برداری خواهند رسید. همچنین عظیم ترین سکوی پرش اسکی کشور در پیست اوجور نصب خواهد شد که موجب میزبانی بسیاری از اسکی بازان در فصل زمستان خواهد شد. با احداث این پیست ها استان اردبیل تبدیل به هاب و مرکز جهانگردی زمستانی کشور خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی استان اردبیل، احداث هتل 5ستاره را از اولویت های استان در توسعه خدمات جهانگردی برشمرد و ادامه داد: هم اکنون موافقت اصولی برای سه مجموعه صادر شده و عملیات عمرانی آنها نیز شروع شده است. احداث این هتل ها سطح خدمات جهانگردی استان را ارتقا خواهد داد.

او به پیشرفت فیزیکی بالای 80درصد راه آهن تهران ـ میانه ـ اردبیل اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به اینکه امکانات ریلی آسانترین و ایمن ترین وسیله حمل و نقل برای جهانگردی زمستانی و مناطق صعب العبور است با بهره برداری از راه آهن اردبیل در سال 1400 جهانگردی زمستانی رونق خواهد گرفت.

فلاحی درخصوص فعالیت آبگرم ها شرح داد: با شیوع کرونا آبگرم ها تعطیل بود، ولی در حال حاضر آب گرم های معدنی استان با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال فعالیت هستند و ما هیچ مسئله ای در استقبال از جهانگردان نداریم.

او در ادامه به تاسیس دو مرکز آب درمانی اشاره نمود و گفت: افتتاح دو مرکز آب درمانی در نیر و سردابه جزء پروژه هایی است که سال جاری افتتاح می شوند.

فلاحی برپایی بازارچه های صنایع دستی در شهرهای مختلف را از دیگر پروژه های استانی عنوان نمود و اضافه کرد: تجهیرات برای دایر کردن این بازارچه ها خریداری شده و در اختیار معاونت صنایع دستی قرار داده شده که به وسیله تشکل فعالان صنایع دستی فعال خواهند شد. همچنین در شهرستان پار س آباد عملیات عمرانی نمایشگاه صنایع دستی را شروع نموده ایم و در سال 1400 این مجموعه را افتتاح خواهیم کرد.

او در سرانجام درباره فعالیت استان در حوزه میراث فرهنگی اعلام کرد: چهارم مردادماه روز عظیمداشت شیخ صفی الدین اردبیلی است که برای این روز برنامه های خوبی را برنامه ریزی نموده ایم و از جمله آن ها افتتاح موزه و پژوهشگاه صفویه شناسی در پایگاه دنیای شیخ صفی الدین اردبیلی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 423

به "افتتاح عظیم ترین پل معلق دنیا تا تکمیل کمربند طلایی سبلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح عظیم ترین پل معلق دنیا تا تکمیل کمربند طلایی سبلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید