برخورد قانونی با رانندگان متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش آوای وحش، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرکرد گفت: در حال حاضر شرایط وجود مسافر به گونه ای است که جایگاه های بسیاری در اتوبوس ها خالی است، اما در صورت افزایش مسافر، رانندگان اتوبوس باید به ضوابط ابلاغی توجه داشته باشند، در غیر این صورت با آن ها برخورد قانونی می گردد.

برخورد قانونی با رانندگان متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش هشمهری آنلاین به نقل از ایسنا، مهرداد میرزائیان، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: اجرا و نظارت طرح فاصله گذاری در ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری شهرکرد به صورت مستمر انجام می گیرد.

وی اضافه نمود: از چند روز گذشته بحث ممنوعیت نشستن بیش از 2 نفر در جایگاه های عقب تاکسی ها اجرا شد تا از این راه بتوان فاصله مناسب را میان مسافران ایجاد کرد.

میرزائیان توضیح داد: مسافران با رعایت فاصله حداقل یک متری برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا باید یک در میان در اتوبوس بنشینند و در هر اتوبوس حداکثر 14 نفر جابه جا می گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط وجود مسافر به گونه ای است که با وجود این ضوابط باز هم جایگاه های بسیاری در اتوبوس ها خالی است، اما در صورت افزایش مسافر، رانندگان اتوبوس باید به این ضوابط توجه داشته باشند، در غیر این صورت با آن ها برخورد می گردد.

میرزائیان تاکید نمود: از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به کلیه تاکسی های شهرکرد به وسیله پیامک اعلام شده که موظف به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هستند و این طرح به صورت جدی پیگیری می گردد.

وی اضافه نمود: کلیه ناوگان اتوبوس درون شهری با استفاده از برچسب های هشداردهنده اجرایی شده و مسافران براساس فضاهای تعیین می توانند از ناوگان اتوبوس درون شهری استفاده نمایند.

میرزائیان اعلام کرد: برای حفظ سلامت و ایمنی رانندگان اتوبوس نیز کابین راننده از محل مسافران به صورت کامل جداسازی شده است.

وی توصیه کرد: افراد برای حفظ سلامت و ایمنی خود و رانندگان در هنگام استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی از دستکش و ماسک مناسب استفاده نمایند.

میرزائیان از شهروندان و مسافران تقاضا کرد: افراد می توانند موارد تخلف، پیشنهادات و نقدها خود را با ذکر کد تاکسی و اتوبوس با شماره های 15-33370014 واحد بازرسی، پاسخگویی وثبت شکایات در میان بگذارند و اطمینان خاطر داشته باشند که بازرسان سازمان در اسرع وقت به موارد تخلف تا حصول نتیجه رسیدگی و براساس آیین نامه انضباطی با رانندگان متخلف برخورد خواهد نمود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرکرد اضافه نمود: در حال حاضر به صورت شبانه روزی و ایستگاه های مبدا و مقصد توسط تیم های سطح شهر ضدعفونی شده و تاکسی ها و اتوبوس ها توسط اکیپ سازمان ضدعفونی می شوند و ماسک و دستکش در حد توان سازمان به کلیه رانندگان داده شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 301

به "برخورد قانونی با رانندگان متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قانونی با رانندگان متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید