برپایی چتر سینمای ایران در بازار مجازی فیلم اروپا توسط بنیاد سینمایی فارابی

به گزارش آوای وحش، تهران (پانا) - چتر سینمای ایران که هر ساله توسط بنیاد سینمایی فارابی در بازارهای تخصصی فیلم جهانی برپا می گردد در این دوره از بازار فیلم اروپا (EFM) که به صورت مجازی در هفتاد و یکمین جشنواره بین المللی فیلم برلین برگزار می گردد، با حضور 9 تشکل سینمایی حضوری فعال خواهد داشت.

برپایی چتر سینمای ایران در بازار مجازی فیلم اروپا توسط بنیاد سینمایی فارابی

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا تابستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، اولین دوره بازار مجازی فیلم جشنواره بین المللی فیلم برلین از 11 اسفند 1399 (1 مارس 2021) شروع می گردد و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

این اولین دوره ای است که بازار فیلم برلین به تأسی از جشنواره فیلم کن 2020 و سایر رویدادهای یک سال اخیر، به دلیل شیوع ویروس کرونا در دنیا، به شکل مجازی برگزار می گردد و این در حالی است که دوره قبلی جشنواره به صورت فیزیکی برگزار شده بود.

بر اساس این خبر، سینمای ایران در این دوره حضور پررنگی را تجربه می نماید و چتر سینمای ایران در کنار بنیاد سینمایی فارابی همراه با 9 تشکل دیگر (مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، الی ایمیج، جشنواره دنیای فیلم فجر، هنر هفتم، آی فیلم پرو، موسسه هنر و تجربه سینمای ایران، ایرایمج، خانه فیلم و توزیع فیلم پرشیا) در این دوره از بازار مجازی فیلم برلین به فعالیت خواهند پرداخت.

هدف از حضور نهادها و شرکت های ایرانی، عرضه و پخش بین المللی فیلم های ایرانی به منظور تجاری و فرهنگی، برقراری ارتباط با جشنواره های مهم فیلم جهت همکاری های مشترک، اقدام برای تعریف پروژه های فراوری مشترک، گسترش همکاری های بین جشنواره ای و... است.

اولین دوره بازار مجازی فیلم جشنواره بین المللی فیلم برلین، 15 اسفند 1399 (5 مارس 2021) به سرانجام خواهد رسید.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین پس از سرانجام بازار فیلم اروپا به صورت مجازی، از 9 تا 20 ژوئن 2021 (9 تا 19 خرداد 1400) به صورت فیزیکی برپا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 801

به "برپایی چتر سینمای ایران در بازار مجازی فیلم اروپا توسط بنیاد سینمایی فارابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی چتر سینمای ایران در بازار مجازی فیلم اروپا توسط بنیاد سینمایی فارابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید