تزریق واکسن مدرنا در ایسلند کاملا متوقف شد

به گزارش آوای وحش، اداره بهداشت ایسلند بیان کرد: استفاده از واکسن کرونای شرکت مدرنا به علت گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می گردد.

تزریق واکسن مدرنا در ایسلند کاملا متوقف شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از ان دی تی وی، اداره بهداشت ایسلند خاطرنشان کرد: استفاده از واکسن کرونای شرکت مدرنا به علت گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می گردد.

موسسه بهداشت و رفاه فنلاند هم هفته گذشته خاطرنشان کرد، استفاده از واکسن کووید 19 شرکت مدرنا برای مردان متولد 1991 و بعدا از آن، به علت گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می گردد. سوئد و دانمارک هم خاطرنشان کردند که پس از گزارش بروز عوارض جانبی نادر مانند میوکاردیت (التهاب عضله قلب)، استفاده از واکسن کروناویروس این شرکت برای گروه های سنی جوان متوقف می گردد؛ کشورهای اسکاندیناوی هم این تصمیم را بر اساس یک تحقیق که شامل داده های فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک بوده اتخاذ کردند.

مقامات بهداشتی کانادا هم روزهای اخیر خاطرنشان کردند داده های به دست آمده نشان می دهد موارد گزارش شده عارضه نادر التهاب قلبی پس از تزریق واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر/بیو ان تک بوده است. سازمان غذا و داروی آمریکا، نهاد وابسته به وزارت بهداشت این کشور ماه گذشته گزارشی را منتشر کرد که براساس آن واکسن کووید 19 مدرنا با افزایش خطر التهاب قلبی در مردان جوان مرتبط بود. این نهاد برچسب هشدار این عارضه را به واکسن های فایزر و مدرنا اضافه کرده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1156

به "تزریق واکسن مدرنا در ایسلند کاملا متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن مدرنا در ایسلند کاملا متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید