حسینی: مقابل ژاپن، ذلیل بازی کردیم، می توانستیم روسیه را ببریم

به گزارش آوای وحش، سرمربی پیشین تیم والیبال پیکان گفت: اگر حریف سوم تیم ملی در لیگ ملت ها به جای روسیه، هلند بود، احتمال پیروزی ما وجود داشت.

حسینی: مقابل ژاپن، ذلیل بازی کردیم، می توانستیم روسیه را ببریم

حسین حسینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد عملکرد تیم ملی ایران در لیگ ملت های والیبال 2021 گفت: تیم ملی شروع ناامید کننده ای مقابل ژاپن داشت. با توجه به غیبت سعید معروف، انتظار می رفت که تیم ملی، چندان خوب بازی نکند ولی فکر نمی کردم اینقدر ذلیل عمل کند. نبودن معروف علاوه بر بار فنی، روی روحیه بازیکنان هم تاثیر گذاشته و مشخص بود که بازیکنان روحیه لازم را ندارند.

سرمربی پیشین تیم والیبال پیکان ادامه داد: در بازی دوم مقابل روسیه، بازیکنان در بازی جا افتادند و محمد وادی هم به عنوان پاسور به اعتماد به نفس خوب رسید. در واقع بازیکنان، خودشان را پیدا کردند. پیروزی بر روسیه، دور از دسترس تیم ملی نبود و می شد این تیم را شکست داد. اگر حریف سوم ما در لیگ ملت ها، روسیه بود، ممکن بود برنده شویم.

حسینی به پیروزی تیم ملی مقابل هلند اشاره کرد و گفت: با آمدن سعید معروف، شرایط روحی بازیکنان بهتر شد. اگر او از روز اول، شرایط بازی داشت، اوضاع تیم ملی هم فرق می کرد. ملی پوشان مقابل هلند، راحت و با اعتماد به نفس بازی کردند و وادی هم در پست پاسور، عملکرد خوبی داشت.

وی در مورد نقطه ضعف تیم ملی والیبال شرح داد: نقاطی ضعفی که پیش از این با آن روبه رو بودیم، دریافت اول و دفاع روی تور بود که خوشبختانه در حال بهتر شدن است. اگر دریافت اول تیم نیز بهتر شود، روزهای خوبی در انتظار تیم ملی خواهد بود. محمد موسوی و علی اصغر مجرد، ترکیب بسیار خوبی در دفاع روی تور نشان داده اند. مجرد حتی ممکن است در آینده بهتر از موسوی شود.

حسینی در مورد پوست اندازی تیم ملی والیبال پس از المپیک 2020 توکیو به خبرنگاران گفت: ترکیب تیم ملی بعد از المپیک باید قطعا تغییر کند. باید به جوانان بها داد ولی با یکی دو بازی، کاری پیش نمی رود. جوانان برای کسب تجربه نیاز به زمان دارند. با اینکه سعید معروف نیز یکی از مهره های پرارزش تیم ملی است اما بعد از المپیک باید جای خود را جوانان بدهد.

سرمربی پیشین تیم والیبال پیکان گفت: در بازدیدی که از اردوی تیم نوجوانان داشتم به سرپرست تیم و رئیس فدراسیون تذکر دادم که تیم نوجوانان نیاز به یک تمرین دهنده اختصاصی برای پاسورها دارد. یعنی شخصی مثل امیر حسینی با مهدی مهدوی، پاسورهای نوجوان را اختصاصی تمرین دهند. تربیت پاسور باید یکی از دغدغه های والیبال ایران باشد تا برای المپیک بعدی، مسئله ای نداشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1014

به "حسینی: مقابل ژاپن، ذلیل بازی کردیم، می توانستیم روسیه را ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: مقابل ژاپن، ذلیل بازی کردیم، می توانستیم روسیه را ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید